Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-05-03

Nori pažaboti įsisiautėjusius antstolius

  
Nori pažaboti įsisiautėjusius antstolius
© Flickr/Marco Verch nuotr.
Manoma, kad antstoliai prieš skolininkus naudoja neteisėtą išieškojimo taktiką.
Daugėja skundų, kad skolų išieškotojai peržengia ribas ir elgiasi ne pagal nustatytas taisykles

Baiminamasi, kad Jungtinėje Karalystėje veikiantys antstoliai persekiodami finansinių nemalonumų prispaustus skolininkus elgiasi pernelyg agresyviai.

ne kas kitas, o pati JK teisingumo ministerija, pagal kurios nustatytas taisykles ir veikia antstoliai.
Jeigu skolininkas nesugeba grąžinti skolos pagal sutartas sąlygas, pagal kreditorių ar teismo įgaliojimus veikiantys antstoliai įgyja teisę konfiskuoti jo daiktus ir pardavus juos padengti turimus įsipareigojimus.
 
Tačiau daugėja skundų, kad skolų išieškotojai peržengia ribas ir elgiasi ne pagal nustatytas taisykles.
 
2014 metais Anglijoje ir Velse įsigaliojo teisės aktai, apribojantys antstolių galias – jiems uždrausta įeiti į skolininko namus naudojant fizinę jėgą, naktį ar tuo metu, kai juose yra vaikų.
 
Įstatymas taip pat nurodė iš skolininkų neatimti to, kas padeda patenkinti būtiniausius buitinius poreikius: į šį sąrašą įtraukti tokie daiktai kaip viryklės, mikrobangų krosnelės, šaldytuvai ar skalbyklės.
Ministerijos ataskaitoje teigiama, kad po šios reformos daugelis antstolių naujųjų taisyklių laikosi, tačiau netrūksta skundų ir apie tai, jog skolininkų teisės pažeidžiamos, šie pareigūnai neretai imasi reguliarios bauginimo ir jėgos naudojimo taktikos.
 
„Pastebėjus tokį jų elgesį reikėtų nedelsiant apie tai pranešti.
 
Jeigu reikės, priversime juos dirbti profesionaliai, jautriai ir su tinkama pagarba žmogui“, – sakė teisingumo ministrė Lucy Frazer.
 
  

Žymos: skolos, antstoliai, skolų išieškojimas

Komentarai

Naujausi straipsniai