BBC ir Tiesa.com inf.   |   2012-02-29

Nematoma Londono pusė: nelegalūs imigrantai trokšta pabėgti iš britiško pragaro

  
Nematoma Londono pusė: nelegalūs imigrantai trokšta pabėgti iš britiško pragaro Taip atrodo Jagdeesho lūšnos \\\\\\\"durys\\\\\\\".

Jie atvyko į D.Britaniją ieškoti geresnio gyvenimo, tačiau tikrovė buvo visai nepanaši į tokią, apie kokią jie svajojo. Daugelis nelegalių imigrantų norėtų grįžti į savo gimtines, tačiau dėl biurokratinių kliūčių deportacijos procedūra trunka ne vienerius metus. Teoriškai gali nutikti ir taip, kad žmogui niekada nebus duotas leidimas palikti kirsti Britanijos sienos.

BBC žurnalistai kalbėjosi su nelegaliais imigrantais iš Indijos, įsikūrusiais Londono vakaruose. Jie gyvena siaubingomis sąlygomis: lūšnose, po tiltais, tarp šiukšlių ir žiurkių. Jagdeeshas, 22 metų vaikinas iš Indijos, turi savo vietą, kurioje jis miega. Tai iš kartono ir kitų medžiagų suręstas statinys. Į jį jis patenka pro mažą angą sienoje. Viduje – purvas, žiurkės ir čiužinys su apklotu. Jagdeesho „namas“ turi tik pusė stogo. Miegoti jis eina apsivilkęs kuo daugiau drabužių.
Vaikino šeima nusikaltėliams sumokėjo 10 tūkst. svarų, kad jis patektų į Britaniją. „Man sakė, kad gyvenimas čia geras. Tuo patikėjau ne aš, ir kiti vaikinai čia atvyko dirbti. Matote, kaip dabar mes gyvename – nei darbo, nei pagalbos iš valdžios sulaukiame“, - guodėsi jaunas vyras. Jis sako, kad grįžtų į Indiją, jeigu tik galėtų, tačiau savo šeimos sutikti nenori. „Geriau jie galvoja, kad aš miręs. Ką aš jiems pasakysiu dėl pinigų? Jie pardavė žemę, paėmė paskolų, kad aš galėčiau išvykti“, - sakė nelegalus imigrantas.
 
Vis dėlto namo grįžti jis negali, nes neturi dokumentų. Kai prieš dvejus metus kirto sieną, jis atsikratė visų savo tapatybės įrodymų. Tada tai atrodė logiškas žingsnis, nes imigracijos pareigūnai nebūtų galėję jo išsiųsti neįrodę tapatybės, o tai padaryti be dokumentų – labai sunku. Dabar vyras jaučiausi pakliuvęs į savo paties paspęstus spąstus.
 
Netoli Southall traukinių stoties gyvenančių vyrų vienintelė viltis – rytais į stovėjimo aikštelę atvažiuojantis autobusiukas. Jis renka darbininkus. Kai kurie vyrai pasižada dirbti 12 valandų už 20 svarų. „Darbdavys“ pasiima kelis vyrus, kiti lieka nieko nepešę. Nelegalūs imigrantai iš Indijos, gyvenantys po tiltais, yra įjunkę į alkoholį ir narkotikus.
 
Jie pyksta ant savęs, ant valdžios ir legaliai Britanijoje gyvenančių savo tėvynainių. Vienas vyras tikino, kad dažnai indas savo namo kieme turi surentęs trobelę, kurioje gyvena nelegalūs imigrantai. Jis pasakojo, kad už tokią pastogę 4-5 asmenys per mėnesį sumoka apie 800 svarų sterlingų. „Štai kaip jie išmoka savo paskolas“, - piktinosi indas.
Savo noru iš D.Britanijos išvykti trokštančių imigrantų nuolat daugėjo nuo 2005 metų, tik pernai buvo užfiksuotas sumažėjimas. 2005-aisias savo noru buvo deportuoti 335 asmenys, o 2010 metais tokių jau buvo 15 537. Pernai šis skaičius sumažėjo iki 12 879.
 
 
  

Žymos: Londonas, Migracija, Indija

Komentarai

Naujausi straipsniai