Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-12-06

Nelinksma Anglijos banko valdytojo kalba

  
Nelinksma Anglijos banko valdytojo kalba
© Wikipedia nuotr.
M. Carney įvardijo svarbiausius JK ateities iššūkius.
Didžiulė turtinė nelygybė ateityje gali tapti žmonių neramumų priežastimi.

Mažai pozityvo buvo Anglijos banko valdytojo Marko Carney kalboje, pirmadienį pasakytoje Liverpoolyje. Jis pabrėžė turtinę nelygybę kaip galimą grėsmę ateityje.

Vyriausiasis šalies bankininkas iš Johno Mooreso universiteto tribūnos paragino bankus bei pollitikus daryti viską, kad būtų išlaikytas pasitikėjimas dabartine sistema, nes permainos gali būti pražūtingos.
„Jeigu žmonės atsuks nugaras, mūsų lauktų tragedija. Toks scenarijus įmanomas“, – sakė M. Carney.
 
Jis dar kartą priminė apie Jungtinėje Karalystėje atsivėrusią ir besiplečiančią didžiulę turtinę nelygybę, kuri ir gali ateityje tapti žmonių neramumų priežastimi.
 
„Tačiau tai nėra tik mūsų problema, daugelyje išsivysčiusių valstybių yra stulbinanti nelygybė“, – pridūrė finansininkas.
 
Jis taip pat pritaria tam, jog būtų griežčiau kontroliuojamos ofšorinės korporacijos, kurios per veiklą JK susikrauna didžiulius pelnus, tačiau sumoka itin mažus mokesčius bei išvengia atsakomybės vietos bendruomenei.
M. Carney pastebėjo, jog globalizacija ir technologijos netolimoje ateityje išvystys gamybą, bet atims darbo vietas bei stabdys darbo užmokesčio kilimą.
 
Praėjusią savaitę ne mažiau negatyvo buvo ir Anglijos banko vyriausiojo ekonomisto Andy Haldane’o pareiškime: jis perspėjo, jog skirtumas tarp turtingųjų ir vargingųjų JK yra didžiausias Europoje, o šalyje nelygybė klesti ne tik pajam, bet ir regionų atžvilgiu.
 
„Manau, kad ši nelygybė šiuo metu yra didžiausia šalies problema“, – sakė ekonomistas.
 
  

Žymos: anglijos bankas, jk ekonomika, mark carney

Komentarai

Naujausi straipsniai