Tiesa.com   |   Standard.co.uk   |   2016-04-27

Naujas pavojus Europai – ISIS karės moterys

  
Naujas pavojus Europai – ISIS karės moterys Moterys sudaro net trečdalį visų į Siriją pasitraukiančių ir prie ISIS prisidedančių asmenų.

Saugumo ekspertai perspėja, kad ISIS teroristai ėmėsi naujos strategijos ir intensyviai treniruoja europietes, prie pavojingos grupuotės prisidėti norą išreiškusias moteris-kares.

Pasak Robo Wainwrighto, šiuo metu ženkliai didėja radikalizuojamų moterų skaičius, o moterys sudaro net trečdalį visų į Siriją pasitraukiančių ir prie ISIS prisidedančių asmenų.
Anksčiau moterų vaidmuo teroristų organizacijoje būdavo „kūrenti ISIS karių vyrų namų židinį”, o į teroristinius veiksmus jos būdavo netraukiamos. Tačiau dabar, ekspertų teigimu, ši taktika keičiasi.
 
Praėjusią savaitę paskelbta, kad šimtai moterų prisidėjo prie ISIS karių ir kovoja Libijoje. Moterys buvo „paaukštintos” iš žmonų į kares ir yra apmokamos kaip naudotis ginklais bei vykdyti savižudžių sprogdinimus.
 
Kaip pranešė Standard.co.uk, 5,300 europiečių nuo 2009-ųjų jau prisidėjo prie teroristų Sirijoje ir Irake.
 
Kol kas nėra patvirtinta, kokia dalis bričių moterų ir merginų pasitraukė ir prisidėjo prie teroristų, tačiau spauda ne karta rašė apie jaunas merginas ir netgi paaugles, kurios be šeimos žinios slapta pasitraukė ir savo noru prisidėjo prie ISIS kovotojų.
 
  

Žymos: Moterys, teroristai, ISIS

Komentarai

Naujausi straipsniai