Tiesa.com, Metro.co.uk   |   2019-05-21

„Morrisons“ parduotuvėse – vaisių ir daržovių skyriai be plastiko

  
„Morrisons“ parduotuvėse – vaisių ir daržovių skyriai be plastiko
© Pixabay.com

Atsisakyti ar bent jau sumažinti plastiko naudojimą yra labai svarbu, tačiau tai padaryti tikrai ne lengva. Jei daržoves ir vaisius perkate prekybos centruose, grįžus namo ir jas išpakavus lieka didžiulės vienkartinių plastikinių maišelių krūvos. Jei norite bent kiek sumažinti plastiko naudojimą, Jungtinėje Karalystėje populiarus prekybos tinklas „Morrisons“ siūlo puikią alternatyvą – apsipirkti jų vaisių ir daržovių skyriuose, kuriuose prekės į nieką nesupakuotos.

Daržoves ir vaisius galite dėti į savo atsineštus daugkartinio naudojimo ar vietoje siūlomus popierinius maišelius arba nenaudoti jokių.
Iš pradžių toks prekių įsigijimo būdas buvo pristatytas trijuose prekybos centruose Skiptone, Guiseley ir St Ives. Vos 10 mėnesių vykęs bandymas pasiteisino. Šiose parduotuvėse ne į plastiką įpakuotų vaisių ir daržovių prekyba išaugo 40 proc. O ir pirkėjai yra labai patenkinti, galėdami prisidėti prie aplinkos tausojimo. 
 
Prekybos tinklas tikisi, kad panašūs rezultatai bus užfiksuoti ir kitose šalyje veikiančiose „Morrisons“ parduotuvėse. Taip per savaitę būtų sutaupomos net trys tonos plastiko.
 
Per 2019 metus vaisių ir daržovių skyriai be plastiko bus pristatyti 60 parduotuvių, o vėliau ir likusiuose prekybos centruose visoje šalyje.
 
Naujuose prekybos centrų skyriuose bus galima įsigyti tokių kasdienių daržovių ir vaisių kaip morkos, bulvės, svogūnai, taip pat obuoliai, kriaušės ir apelsinai, figos, persimonai ir granantai.
Pirmą kartą klientams bus siūloma įsigyti į plastiką iš karto neįpakuotų kalafijorų ir kopūstų.
 
  

Žymos: Parduotuvės, Morrisons, Prekybos centras, plastikas, vaisiai ir daržovės

Komentarai

Naujausi straipsniai