Tiesa.com   |   2010-11-16

Mokės kompensacijas kaliniams

  
Mokės kompensacijas kaliniams Gvantanamo kalėjime.

Daugiau nei 10 vyrų, kurie kaltina Britanijos saugumo pajėgas kankinimais, iš šalies vyriausybės gaus milijonines kompensacijas.

Kaip informuoja BBC, kai kurie vyrai, turintys Didžiosios Britanijos pilietybę ar leidimą gyventi šalyje, buvo laikomi Gvantanamo kalėjime. Mažiausiai šeši jų Britanijos pajėgų buvo kankinami dar prieš juos atgabenant į Gvantanamą. Manoma, kad Britanijos vyriausybė sutiko mokėti kompensacijas, siekdama išvengti ilgo ir brangiai kainuosiančio proceso teisme, kuris taip pat galėtų pakenkti šalies slaptųjų tarnybų darbui.
Skelbiama, kad tarp bylą prieš Britanijos valdžią inicijavusių asmenų yra Bisheris al-Rawis, Jamilas el Bannas, Richardas Belmaras, Omaras Deghayesas, Binyamas Mohamedas ir Martinas Mubanga.
Jie teigia, kad Britanijos žvalgybos tarnybos ir trys vyriausybės departamentai žinojo apie vykusius kankinimus, tačiau jiems neužkirto kelio.
 
Gegužę Apeliacinis teismas nusprendė, kad šalies vyriausybė negali kliautis „slaptais įrodymais“, norėdama apsiginti nuo šių kaltinimų. Tuomet liepą Aukščiausiasis teismas nurodė paviešinti 500 tūkst. su byla susijusių dokumentų.
Siekdama sutaupyti laiko, lėšų ir išsaugoti reputaciją Britanijos valdžia sutarė išmokėti kompensacijas, apie kurių konkretų dydį informacija neteikiama. Sutarimas buvo pasiektas po varginančių derybų.
 
Antradienį tikimasi sulaukti Britanijos teisingumo sekretoriaus Keno Clarke pareiškimo šiuo klausimu. Britanijos saugumo tarnybos visada neigė toleruojančios agresiją ir kankinimus.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai