Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2016-11-18

Mirusią britę leista bandyti prikelti iš numirusiųjų

  
Mirusią britę leista bandyti prikelti iš numirusiųjų
© Wikipedia nuotr.
Mergaitės kūnas užšaldytas itin žemoje temperatūroje.
Mokslo pasaulis šį metodą laiko kontraversišku ir primena, jog mirusio žmogaus atgaivinti neįmanoma.

Anglijos aukštasis teismas leido užšaldyti nuo vėžio mirusios paauglės kūną tikintis ateityje ją prikelti iš numirusiųjų. Ji – pirmoji britė, po savo mirties naudojama tokiame eksperimente.

Spalį mirusios 14-metės kūnas šiuo metu laikomas JAV Michigano valstijoje esančioje kriogeninėje laborotorijoje specialiame konteineryje užšaldytas -196 laipsnių temperatūroje. Instituto darbuotojai tikina žinantys būdą, kaip prikelti žmogų iš numirusiųjų.
Be britės šiame institute laikoma dar 150 mirusių žmonių kūnų.
 
Paauglė yra pirmoji anglė, kurią bandoma atgaivinti. Ši galimybė suteikta tik teismo, mat dėl to nesutarė išsiskyrę mergaitės tėvai: motina passisakė už, o tėvas manė, jog tai yra brangiai kainuojantis kūno išniekinimas. Sprendimą priėmęs aukštojo teismo teisėjas pats kalbėjosi su mirštančia paaugle.
 
„Noriu paaiškinti, kodėl norėčiau taip neįprastai pasielgti. Man tik 14 metų ir aš nenoriu mirti ir manau, kad užšaldymas suteikia man šansą būti išgydytai bei būti prikeltai. Net jeigu tai bus galima padaryti tik po 100 metų.
 
Leiskite pasinaudoti šiuo šansu. Toks mano noras“, – priešmirtiniame laiške rašė mergaitė.
 
Užšaldymo procedūra pradedama po mirties praėjus 2-15 minučių, kai į kūną suleidžiami specialūs chemikalai, neleidžiantyss krešėti kraujui, kuris su kitais skysčiais pašalinamas ir pakeičiamas tam tikru preparatu, konservuojančiu vidaus organus, kitas preparatas neleidžia juose formuotis kristalams ir kūnas sušaldomas iki minus 130 laipsnių.
 
Tuomet jis specialiame konteineryje šaldomas dar labiau, iki -196 laipsnių ir laukiama, kol mokslo laimėjimai leis atgaivinti kūną.
Velionio artimiesiems tai kainuoja nuo 35 tūkst. svarų sterlingų.
 
Mokslo pasaulis šį metodą laiko kontraversišku ir primena, jog kūno atgaivinimas užšaldymu – tik mitas, nei žmogaus, nei jokio kito žinduolio tokiu būdu atgaivinti neįmanoma.
 
 
 
  

Žymos: Mirtis, užšaldymas, kriogeninis

Komentarai

Naujausi straipsniai