Tiesa.com   |   2018-02-06

Mergaitės mokykloje apsinuodijo vaistais

  
Mergaitės mokykloje apsinuodijo vaistais Mergaitės galimai vartojo psichiką stipriai veikiančius vaistus.
Apie narkotikų problemą Londono mokyklose kalbama jau labai seniai

Šešios mergaitės buvo pristatytos į ligoninę, po to kai mokykloje apsinuodijo stipraus poveikio receptiniais medikamentais.

Merginų grupėlė iš Burntwoodo vidurinės mokyklos, Wandsworthe galimai vartojo nervų sistemą atpalaiduojančius, psichiką stipriai veikiančius vaistus „Xanax“.
Vidurinės mokyklos direktorė Helen Dorfman patvirtino, kad tokio incidento mokykloje būta.
 
Prastai pasijutosioms merginoms buvo iškviesti paramedikai, apie galimą apsinuodijimą vaistais pranešta jų tėvams. Artimieji lydėjo merginas į ligoninę, kur joms buvo atliktas narkotikų testas.
 
Apie narkotikų problemą Londono mokyklose kalbama jau labai seniai. Vaistai, kuriais apsinuodijo minėtos merginos dažnai paauglių vartojami kaip psichotropinių medžiagų pakaitalas, nes jų poveikis labai panašus.
 
Mokyklos vadovė sakė, jog policijos pareigūnai apklausė tiek mokyklos darbuotojus, tiek mokinius, siekiama sužinoti iš kur apsinuodijusios paauglės gavo medikamentų. Incidento aplinkybės šiuo metu tiriamos.
 
„Mes visapusiškai bendradarbiaujame su pareigūnais. Džiugu, jog mokinės šiuo metu jaučiasi gerai ir šis įvykis neturės joms jokių pasekmių ateityje.“
 
Remiantis naujausiais Oksfordo instituto tyrimais, Didžioji Britanija yra antra po JAV pagal psichotropinių vaistų „Xanax“ vartojimą. JK parlamentas jau ne kartą kėlė diskusijas dėl to, jog šis vaistas šalyje pernelyg lengvai prieinamas visiems, net ir vaikams.
Nors minėto vaisto perdozavimas pasitaiko retai, tačiau šalutinis šio preparato poveikis juntamas labai dažnai: sutrinka koordinacija, atsiranda raumenų skausmai, suprastėja regėjimas, galimos haliucinacijos.
Vaistai pradeda veikti vos per 15 minučių, o jų poveikis gali trukti nuo 10 iki 20 valandų. Kai preparatas vartojamas kartu su alkoholiu, jo poveikis gali sukelti ir atminties praradimą.
 
  

Žymos: Anglijos mokyklos, apsinuodijimai, psichotropiniai vaistai

Komentarai

Naujausi straipsniai