Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2015-11-20

„Marks & Spencer” ir „Sainsbury” parduodama užkrėsta vištiena

  
„Marks & Spencer” ir „Sainsbury” parduodama užkrėsta vištiena Per vištieną plinta skrandžio negalavimus sukelianti ir gyvybei pavojinga bakterija.
Nustatytus standartus atitiko tik du prekybininkai – „Co-operative” ir „Waitrose”.

Jungtinėje Karalystėje (JK) susirūpinta dėl didžiuosiuose prekybos centruose parduodamos sveikatai pavojingos mėsos. Maisto Standartų Agentūra (ang. Food Standards Agency) patvirtino, jog daugiau nei trys ketvirtadaliai parduodamų viščiukų turi mirtinai pavojingą campylobacter bakteriją. Didžiausios tokių pavojingų viščiukų apimtys parduoda „Marks & Spencer” ir „Sainsbury” parduotuvės, – teigė Telegraph.co.uk.

Pavojinga bakterija gali būti sunaikinta mėsą ilgai kaitinant maisto gaminimo metu, tačiau kiekvienais metais JK užsikrėčia per 280 tūkst. žmonių, o miršta net 100. Bakterija yra viena pagrindinių visų apsinuodijimų priežastis. Ja užsikrėtus, ligoniui gali pasireikšti vėmimas, viduriavimas, o retais atvejais iškyla mirties rizika.
Tyrimai atliekami jau ne pirmą kartą, o itin didelius kiekius pavojingos mėsos parduodančių įmonių pavadinimai paskelbiami viešai. Maisto Standartų Agentūra teigė, kad taip siekia paskatinti prekybininkus pažvelgti į tai rimčiau.
 
Šį kartą pažeidėjų sąrašo viršuje atsidūrė „Marks & Spencer” bei „Sainsbury” parduotuvės, kuriose net aštuoni iš dešimties parduodamų viščiukų yra užkrėsti. Nustatytus standartus atitinko tik du prekybininkai – „Co-operative” ir „Waitrose”.
 
 
  

Žymos: Bakterijos, Vištiena, Užkrėsta mėsa

Komentarai

Naujausi straipsniai