Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2014-09-09

Lutono oro uostas evakuotas dėl... gražinimosi prietaiso

  
Lutono oro uostas evakuotas dėl... gražinimosi prietaiso Lutono oro uostas uždarytas 4 valandoms dėl plaukų tiesinimo žnyplių.

Daugiau nei 2 tūkst. keleivių susidūrė su sunkumais, kai į Lutono oro uostą buvo iškviestas išminuotojų būrys. Paaiškėjo, jog įtartinas prietaisas, dėl kurio kilo panika, buvo – plaukų tiesinimo žnyplės.

 Oro uostas ir aplinkiniai keliai buvo uždaryti keturioms valandoms. Dešimtys skrydžių buvo atšaukti ar nukreipti į kitus oro uostus, o terminalas evakuotas po pranešimo apie pavojingą įtaisą prie saugumo patikrinimo vartų. Išminuotojų būrys atliko kontroliuojąmąją „sprogmens“ patikrą ir tik tada pranešė, jog pavojaus nėra.
Atvykstantys lėktuvai buvo nukreipti į įvairius oro uostus, kai kurie nusileido net Birminghame. Išminuotojai ištirti plaukų tiesinimo žnyples nusiuntė robotą, kuris sunaikino prietaisą.
 
Bedforshiro policijos atstovas spaudai teigė, jog rimtas pavojus nekilo ir niekas nenukentėjo. „Įtaisas buvo susprogdintas. Nors ir atrodė įtartinas, rimto pavojaus jis nesukėlė. Dėl įvykio niekas nebuvo suimtas“, - portalui telegraph.co.uk sakė policijos atstovas.
 
Skaičiuojama, kad mažiausiai 25 skrydžiai buvo atšaukti bei dešimtys lėktuvų nukreipti kitur. Dešimt atvykstančių lėktuvų buvo nukreipti į Stanstedo oro uostą, du – į Birminghamo bei vienas į Gatwicko.
Oro uoste panikos metu buvęs Paulas Greenas teigė, kad situacija neatrodė juokinga, o kilęs chaosas painiojo keleivius: „Vienas pranešimas skelbė keleiviams nejudėti iš vietos, kurioje yra. Kitas – kuo greičiau pasišalinti iš oro uosto“.
 
2012-aisiais panašus incidentas įvyko rankiniame bagaže pastebėjus elektroninę cigaretę. Į įvykio vietą atskubėjo ginkluotosios pajėgos, armija, gaisrinės ir medikų ekipažai po to, kai keleivis sukėlė paniką, pastebėjęs iš kito keleivio krepšio kylančius dūmus.
 
 
  

Žymos: Saugumas, Oro uostai

Komentarai

Naujausi straipsniai