Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-05-12

Londono teisme – rekordinė skyrybų išmoka žmonai

  
Londono teisme – rekordinė skyrybų išmoka žmonai
© google nuotr.
Anglijos teismai vyro ir moters indėlį į santuoką laiko vienodai svarbiu neatsižvelgiant į pajamas.
Moteris teismą įtikino, kad per metus jai pragyvenimui reikia mažiausiai 5,36 mln. £

Jungtinėje Karalystėje išnagrinėta skyrybų byla, kurioje sutuoktinei – moteriai iš Rytų Europos – priteista beveik pusė milijardo svarų sterlingų.

Buvusių sutuoktinių tapatybė neatskleidžiama, žinoma tik tiek, kad tai – 1989 metais Maskvoje susituokusi pora: vyras kilęs iš Kaukazo regiono, moteris yra Rytų europietė. Ji ir buvo skyrybų iniciatorė, pareikalavusi iš dujų prekybos turtus susikrovusio buvusio sutuoktinio milžiniškos sumos pragyvenimui.
Moteris apskaičiavo, kad tam jai reikia 453 milijonų svarų sterlingų. Šią sumą ieškovė pagrindė tuo, kad jai reikia už beveik 40 mln. £ nusipirkti namą Anglijoje, už 27 mln. £ – namų užsienyje. Ji taip pat prašė buvusio vyro padengti kasdienes pragyvenimo išlaidas, kurios per metus siekia 5,36 mln. £.
 
Suma sudaro tik kiek daugiau nei 40 proc. bendro jų turto.
 
Šeimos teismas patenkino šį ieškinį nepaisant įdomių poros gyvenimo faktų.
 
Dviejų vaikų susilaukusi pora 1993 metais apsigyveno Londone ir netrukus netrukus ėmė vienas kitą kaltinti neištikimybe. Tačiau, kaip konstatavo teismas, jie kartu gyveno iki šiol ir net miegojo vienoje lovoje, turėjo lytinių santykių, atostogavo.
Sutuoktinė taip pat laisvai naudojosi bendru turtu: prabangia jachta, privačiu sraigtasparniu, lėktuvu, o 2013 metais dovanų gavo 400 tūkst. vertės juvelyrinių dirbinių.
 
Teismui pateiktos nuotraukos ir vaizdo įrašai taip pat bylojo, kad pora labiau primena laimingą šeimą, o ne neištikimybe vienas kitą kaltinančius sutuoktinius.
 
Vertindami šį teismo sprendimą teisininkai sako, jog jis dar kartą įrodė, jog Anglijos teismai yra užtektinai dosnūs finansiškai silpnesniems sutuoktiniams, kad pinigus uždirbančio vyro ir namų šeimininkės indėlis į santuoką yra vienodai svarbūs.
 
Būtent dėl tokio požiūrio Londoną skyryboms neretai renkasi turtingieji iš viso pasaulio, kuriems skiriantis kyla ginčų dėl bendro turto.
 
  

Žymos: Teismas, Kompensacija, Skyrybos

Komentarai

Naujausi straipsniai