Tiesa.com   |   The Evening Standard   |   2014-10-14

Londono meras susirūpino nutukusiais vaikais: uždraus greitą maistą

  
Londono meras susirūpino nutukusiais vaikais: uždraus greitą maistą

Meras Borrisas Johnsonas užsimojo išguiti greito maisto užkandines kuo nuo toliau nuo mokyklų. Savaitės pabaigoje jis žada siūlyti neleisti atidaryti greito maisto kavinių arčiau nei dešimt minučių pėsčiomis nuo mokymosi įstaigų.

Remiantis metus Jungtinės Karalystės sostinėje vykdytu tyrimu, vienas iš trijų Londono dešimtmečių turi anstvorio arba yra nutukęs.
Mero pasiūlymas apriboti greito maisto užkandinių steigmąsi prie mokyklų yra viena iš griežčiausių priemonių kovoje su „kritiška padėtimi dėl nutukimo”, rašo The Evening Standard.
 
Tarp kitų priemonių numatyta reitinguoti geriausias ir blogiausias mokyklas, skatinančias sveikos mitybos įpročius. O tinklinių greito maisto restoranų meniu turės atsirasti įpėjamieji kalorijų „šviesoforai”.
 
Mero kabineto parengtoje ataskaitoje paneigiama fizinio aktyvumo svarba kovoje su nutukimu. Ataskaitą ruošęs Londono sveikatos komisijos vadovas Lordas Drazi sako, kad fizinį aktyvumą ir nutukimą sieja „tik silpnas” ryšys.
 
„Nutukimo krizė gali būti išspręsti tik sugvalgant mažiau maisto,” įsitikinę buvęs chirurgas.
 
Kai kurios miesto tarybos po truputį pradeda atmesti užkandinių steigimosi prašymus. Tačiau kitos yra pralaimėję apeliacinius teismus, nebent įrodytų, kad rajone buvo per didelė greito maisto užkandinių koncentracija ir paplitęs nesocialus elgesys – tik tada būtų galima atsisakyti steigti tokias maitinimo įstaigas.
 
 
  

Žymos: Londonas, Borisas Johnsonas, Greitas maistas, Mokyklos, Nutukimas

Komentarai

Naujausi straipsniai