Tiesa.com   |   2013-04-22

Londono maratone – užuojauta Bostono aukoms

Londono maratone – užuojauta Bostono aukoms Bostono tragedija londoniečių neišgąsdino.

Sekmadienį Londone įvyko kasmetinis maratonas, kuriame savo jėgas išbandė 36 tūkst. bėgikų. Renginio pradžioje tylos minute buvo pagerbtos praėjusią savaitę vykusio Bostono maratono sprogdinimų aukos, dauguma bėgikų turėjo juodas gedulo juosteles.

Dėl įvykių Bostone, Londono maratono saugumas šiemet taip pat buvo sustiprintas, tačiau geras oras ir ypatinga renginio dvasia į gatves ir sutraukė apie pusę milijono žiūrovų.
Kaip ir įprasta, profesionalų bėgikų gretose dominavo sportininkai iš Etiopijos ir Kenijos. Šiemet vyrų varžybas laimėjo sportininkas iš Etiopijos Tsegaye Kebede, distanciją įveikęs per 2 val. 6 min. 4 sek. Moterų grupėje nugalėjo bėgikė iš Kenijos Pricah Jeptoo, kuri distanciją įveikė per 2 val. 20 min. 15 sek.

Nugalėtojus medaliais apdovanojo Princas Haris, kuris pabrėžė niekada nesvarstęs galimybės atšaukti savo dalyvavimo maratono apdovanojimuose dėl savo saugumo.