Goda Amrazas   |   Eglė Makuškaitė   |   2010-04-27

Londono maratone – ne vien rimtuoliai

Kasmetiniame Londono maratone, kuris tarp sportininkų turi ypatingą prestižą, varžosi ne tik profesionalūs bėgikai. Tarp daugiau nei 50 tūkstančių bėgikų visada atsiranda keistuolių, kurie maratono distanciją paverčia smagia atrakcija žiūrovams.

="line-height: 150%">Šiemet Londono maratone dalyvavęs Colinas Francome visą 26,2 mylių (apie 42 km) distanciją nubėgo žongliruodamas trimis kėgliukais. Buvęs universiteto dėstytojas, dabar 65-erių sulaukęs pensininkas, dalyvauja jau penktame Londono maratone, yra bėgęs tokią pat distanciją Maskvos maratone.

Laikraščiui „The Press“ ponas Francome sakė: „1985 metais buvau pirmas žmogus, kuris nubėgo maratono distanciją visą kelią žongliruodamas. Aš žongliruoju visą gyvenimą, todėl man tai nėra sunku, tačiau trasoje dažnai pasitaiko nuotykių, kurie priverčia pasitempti.“ Bėgdamas maratono distanciją pensininkas dėstytojas sulėtina tempą pasirinktose vietose ir surengia maratono žiūrovams smagių žongliravimo spektakliukų.

„Paprastai stengiuosi startuoti vienas paskutinių, nes bėgdamas ir žongliruodamas kliudau priekyje bėgantiems sportininkams, kurie siekia rezultato. Pirmas 13 mylių prabėgu gana sparčiai, o paskui lėtinu tempą ir linksminu žiūrovus. Jie būna patenkinti, su kai kuriais net susidraugaujame. Maratone vyrauja puiki, draugiška atmosfera“, – sakė C. Francome.

Šiemet Londono maratonas vyko 30-tąjį kartą. Paraiškas bėgti distanciją pateikė daugiau nei 51 tūkstantis dalyvių. Visą distanciją įveikė 37 527 bėgikai. Tarp vyrų profesionalų pirmasis atbėgo Etiopijos atstovas Tsegaye Kebede, jis trasą įveikė per 2 val. 5 min. ir 19 sek. ir nutraukė 7 metus iš eilės trukusį Kenijos bėgikų pergalių srautą. Moterų profesionalių varžybas laimėjo rusė Lilija Šabukova, apgynusi savo pernykštį titulą. Jos laikas 2 val. 22 min. Neįgaliųjų triračių vežimėlių lenktynėse nugalėjo kanadietis Joshas Cassidy ir japonė Wakako Tsuchida.