Paulius Valatkevičius   |   2011-08-10

Londono gyventojai išėjo į gatves ginti savo miesto

  
Londono gyventojai išėjo į gatves ginti savo miesto Šioje nuotraukoje matyti Enfieldo vyrai, kurie pasiryžę saugoti savo rajoną nuo chuliganų.

Antradienį vakare trūko ir taikių gyventojų kantrybė. Enfildo (Enfield) rajono Londone vyrai vakare susirinko gatvėje ir patys saugojo rajoną nuo naujų išpuolių. Londono šiaurėje esanti teritorija jau ne kartą kentėjo nuo įžūlių išpuolių. „Mes pavargome ir esame pikti. Jeigu policija negali su jais susitvarkyti, tai susitvarkysime mes“, - televizijoms sakė maždaug 30 metų baltaodis vyras. Jo žodžiai atspindėjo didelės dalies gyventojų nuomonę. Jie nesupranta, kodėl policija chuliganams leidžia siautėti beveik savaitę. Nuostoliai visoje Anglijoje sieks šimtus milijonų.

Riaušės Londoną siaubė visą savaitgalį, o nuo pirmadienio persimetė į kitus miestus. Pastatai ir automobiliai pirmadienį ir antradienį taip pat degė Mančesteryje, Liverpulyje, Birmingeme, Salforde ir Volverhamtone, Notingeme ir kituose miestuose. Chuliganai nesitenkino tik turto niekojimo ir policijos užpuldinėjimu – jie plėšė parduotuves, bankus ir gyventojus.
Situaciją Londone antradienį stabilizavo tik didžiulės policijos pajėgos. Mieste budėjo net 16 tūkst. pareigūnų. Parduotuvės, kavinės ir kitos įstaigos šią savaitę dirba gerokai trumpiau. Verslininkai užkaldinėjo langus, duris, statė papildomas apsaugas prie savo durų.
 
Sostinėje situacijos kontrolė grįžo į policijos rankas, tačiau tai išbaidė ne visus chuliganus. „Man namie baigėsi maistas. Grįžau po darbo, o „Asda“ uždaryta. Į lauką eiti bijau, nes stovi grupės juodaodžių, kol kas nieko nedaro, mango rankose telefonus“, - „Tiesai“ pasakojo Peckham rajone gyvenantis Simas. Vakare jis bandė rasti dirbančią mažą parduotuvę, tačiau jos visos buvo uždarytos.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai