BBC ir Tiesa.com inf.   |   2012-08-01

Londono centras – pustuštis

  
Londono centras – pustuštis Londono centre plika akimi matyt, kad žmonių mažiau nei prieš 2-3 savaites.

Olimpiada visiškai nedžiugina Londono centre įsikūrusių verslininkų. Kai kurie tvirtina, kad tokio mažo turistų srauto nėra matę beveik per 30 metų. Dienos metu kavinės, pagrindinės aikštės, didžiausiu muziejai ir kiti traukos centrai yra pustuščiai.

Prieš Olimpiadą kainas iki nesuvokiamų aukštumų užkėlę viešbučiai dabar jas drastiškai mažina. BBC teigimu, vienas viešbutis prie Hyde parko dabar dvivietį kambarį siūlo už mažiau kaip 100 svarų, nors prieš žaidynes už jo nuomą parai būtų tekę pakloti 500 svarų sterlingų. Nuolaida įspūdinga – apie 80 proc.
Per pastarąsias dvi savaites turistų srautas muziejuose ir kituose populiariuose objektuose smuko 30 proc., eismas tapo 20 proc. mažiau intensyvus, o West Endas skundžiasi 10 proc. nuosmukiu. Suvenyrus Londono centre pardavinėjantis Fredas tokio Olimpiados efekto tikrai nelaukė. „Manau, kad prieš žaidynes buvo labai daug neigiamos informacijos apie terorizmo grėsmę, sudėtingą susisiekimą. Dirbu 27 ir dar nesu matęs tiek mažai žmonių liepos mėnesį“, - tikino smulkus verslininkas.
 
Turizmo ekspertai aiškina, kad stebėtis nėra kuo, nes žaidynės atbaido daugybę turistų, kurie norėtų pasižvalgyti Londone. Anglijos sostinė yra vienas lankomiausių miestų visame pasaulyje, todėl sunku tikėtis, kad atvykėlių srautai gali magiškai augti. Olimpiada pritraukia sporto mėgėjus, o ne muziejų ar apsipirkimo mėgėjus. Vis dėlto teigiama, kad po žaidynių Londono centras vėl taps sausakimšas ir galbūt verslininkams net pavyks atsigriebti už prastas Olimpiados savaites.
 
 
  

Žymos: Londonas, Verslas

Komentarai

Naujausi straipsniai