Tiesa.com, delfi.lt, BNS   |   2019-10-09

Londone per protestus sulaikyta daugiau nei 300 klimato aktyvistų

  
Londone per protestus sulaikyta daugiau nei 300 klimato aktyvistų
© facebook nuotrauka

Jungtinės Karalystės policija per išvakarėse vykusius klimato aktyvistų protestus sulaikė daugiau nei 300 žmonių, antradienį pranešė britų žiniasklaida.

Anksčiau buvo pranešama apie 130 sulaikytųjų. Per antrą dieną vykstančius aplinkosaugos judėjimo „Extinction Rebellion“ organizuotus masinius protestus antradienį į britų sostinės gatves išėjo daugiau nei 30 tūkst. žmonių.
Protestuotojai ketina ir toliau blokuoti miesto gatves ir trikdyti eismą. Dauguma aktyvistų gatvėse praleido ir antradienio naktį.
 
Spalio 7 dieną prasidėjusi protestų prieš klimato kaitą akcija turėtų trukti dvi savaites. Iš viso demonstracijos planuojamos 60 miestų, įskaitant Vieną, Berlyną, Prahą, Atėnus, Dubliną, Amsterdamą, Madridą, Romą, Rio de Žaneirą, Tokiją, Stambulą ir Sidnėjų. „Extinction Rebellion“, kurį praėjusiais metais JK inicijavo mokslininkai, tapo vienu greičiausiai augančių pasaulinių aplinkosaugos judėjimų.
 
Jo aktyvistai nori, kad vyriausybė paskelbtų klimato ir ekologinę nepaprastąją padėtį, iki 2025 metų iki nulio sumažintų taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, sustabdytų bioįvairovės nykimą ir vadovautųsi naujų „piliečių asamblėjų“ rekomendacijomis dėl klimato ir ekologinio teisingumo.
  

Žymos: Protestas, klimato kaita, Extinction Rebellion, klimao aktyvistai, lon

Komentarai

Naujausi straipsniai