Tiesa.com   |   BNS   |   2018-03-27

Londonas išlieka didžiausiu pasaulyje finansų centru

  
Londonas išlieka didžiausiu pasaulyje finansų centru
© Geograph.org.uk
Kol kas Londonas vis dar išlieka pasauliniu finansų centru.

Londonas išlieka pirmoje vietoje didžiausių pasaulio finansų centrų sąraše, nepaisant Didžiosios Britanijos sprendimo išstoti iš Europos Sąjungos, kuris gali turėti neigiamos įtakos šios šalies bankų sistemos plėtros perspektyvai, skelbiama finansinių konsultacijų bendrovės „Z/Yen Group“, kas pusmetį sudarančios „Global Financial Centres Index“ (GFCI) indeksą, apžvalgoje.

Tuo tarpu Niujorkas išsaugojo antrąją vietą sąraše ir smarkiai sumažino atotrūkį nuo Britanijos sostinės. Dabar miestus skiria vos vienas punktas.
Trečioje finansinių centrų sąrašo vietoje atsidūrė Honkongas, kurį vejasi Singapūras. Tokijas yra penktoje vietoje, o į dešimtuką taip pat pateko Šanchajus, Torontas, San Franciskas, Sidnėjus ir Bostonas. Iš dešimtuko iškrito Ciurichas ir Pekinas.
 
„Z/Yen Group“ ekspertai sako, kad apskritai auga pasitikėjimas didžiausiais pasauliniais finansų centrais, ir pirmųjų 25-ių miestų reitingai auga. Itin perspektyviais laikomi Ciurichas ir Frankfurtas, kurių svarba, kaip manoma, išaugs po „Brexit“, kai Londonas pamažu neteks lyderio pozicijų.
 
Tuo tarpu daugelis Rytų Europos ir Vidurio Azijos finansų centų demonstravo neigiamą dinamiką. Talinas finansinių centrų reitinge smuktelėjo 35-iomis pozicijomiss, o Ryga – 34-iomis. Varšuva smuktelėjo devyniomis vietomis žemyn, tačiau pripažinta pirmaujančiu finansų centru Rytų Europoje.
 
Vilniaus sąraše nėra.
 
Dubajus išlaiko pirmąją vietą stambiausių Artimųjų Rytų finansų centrų sąraše, o antroje vietoje yra Abu Dabis (atitinkamai 19 ir 25 vietos bendrame sąraše). Afrikoje pirmauja Kasablanka (32 vieta pasaulyje), o Pietų Amerikoje – Kaimanų (22 vieta) ir Bermudų salos (36 vieta).
 
Pasaulinių finansų centrų indeksas pirmą kartą buvo paskelbtas 2007 metais ir yra atnaujinamas kas pusmetį remiantis daugiau nei 3 tūkst. profesionalų apklausos rezultatais. Sudarant indeksą atsižvelgiama į penkias rodiklių grupes (iš viso 102 individualūs rodikliai), verslo aplinką, finansų, infrastruktūrą, žmogiškąjį kapitalą ir reputaciją. Iš viso „Z/Yen Group“ įvertino 96 miestus.
 
  

Žymos: Verslas, Finansai, Londonas

Komentarai

Naujausi straipsniai