Tiesa.com   |   2017-05-09

Lietuvoje sukurto išmaniojo blenderio “Millo” Kickstarter kampanija žada nustebinti visą pasaulį

  
Lietuvoje sukurto išmaniojo blenderio “Millo” Kickstarter kampanija žada nustebinti visą pasaulį „Millo“ jau įvertino pirmieji naujos kartos trintuvę išbandę žmonės

Kaip tikisi “Millo” išmaniojo blenderio išradėjas, tai bus didžiausia kada nors istorijoje Lietuvoje sukurto ir pagaminto produkto Kickstarter kompanija – Millo Kickstarter. Vieta kur trokštantis tapti pirmaisiais “Millo” savininkais gali už ypatingą kainą užsakyti šią naujovę kol ji dar nepasiekė parduotuvių lentynų.

Londone studijas baigęs ir į Lietuvą grįžęs Ruslanas Trakšelis įrodė, kad ir iš čia galima žengti tvirtą žingsnį į globalias rinkas, svarbiausia – idėja ir atkaklumas. Naujos kartos trintuvę „Millo“ su komanda sukūręs vyras tikina, kad ši inovacija turėtų pakeisti sveikos mitybos įpročius žmonėms iš viso pasaulio.
Po mokyklos baigimo verslo paslapčių į Londono metropoliteno universitetą studijuoti išvykęs R. Trakšelis žinojo, kad išvažiuodamas iš Lietuvos būtinai grįš namo, tačiau anuomet kažin ar pagalvojo, jog vieną dieną gimtinėje jam kils mintis, kurią įgyvendinęs lietuvis sukels tikrą revoliuciją sveikos mitybos įpročių formavime.
 
Grįžus į Lietuvą R. Trakšeliui universiteto diplomas atvėrė duris į visas norimas pozicijas. Pasirinko verslo konsultanto duoną Ernst & Young kompanijoje, vėliau sukūrė interneto platformą, žmonėms padedančią susirasti, įsigyti ir įsirengti savo būstą kaip įmanoma greičiau ir efektyviau. Lietuvis taip pat žengė į startuolių pasaulį, tačiau du kartus jam ir jo komandai lemiamoje stadijoje pritrūko sėkmės.
 
Ne vienas Ruslano komandos narys po to nuleido rankas – taip tikriausiai pasielgtų dauguma, dirbę negailėdami savęs, tačiau trokštamo rezultato taip ir nepasiekę.
 
„Dirbdavome po darbo, savaitgaliais, net naktimis – dėl laiko skirtumo, mat partneriai buvo San Francisce. Visa tai užtruko mėnesius, natūralu, kad žmonės į nesėkmę reagavo taip“, – pasakojo R. Trakšelis.
Ruslanas Trakšelis. Ruslanas Trakšelis.
 
Tačiau Ruslano galvoje nenustojo kirbėti mintis sukurti kažką reikšmingo ir globalaus. Ir taip atsitiko visai netikėtai.
„Pradėjau ruoštis IronMan triatlono varžyboms ir intensyviai sportavau, reguliavau mitybą, specialiems kokteiliams paruošti naudojau trintuvę.
 
Tačiau susidūriau su problema – ankstyvais rytais naudojamas įrenginys pažadindavo visus namiškius, jie dėl to nebuvo labai patenkinti. Tuomet internete pradėjau ieškoti tyliai dirbančio “blenderio” ir supratau, kad tokio nėra. Radau patarimų – apvynioti “blenderį” rankšluoščiu, bet juk dabar 21 amžius ir man tokie sprendimai pasirodė nepriimtini.
 
Nutariau, kad tai šansas man“, – pasakojo vienas iš „Millo“ kūrėjų.
 
Ir netrukus suburta komanda jau ėmėsi darbo kurti naujos kartos trintuvę.
„Ta mintis mane tiesiog apniko, mačiau ir siejau ją su viskuo, kas vyksta aplink. Kartą namuose dukra žaidė su muzikine dėžute, ant kurios sukosi mechaniškai nesujungtos šokėjos. Pamaniau – o jeigu pavykus tokį principą pritaikyti kuriamam blenderiui. Ir pavyko! Šis pasirinkimas leido priimti unikalų dizaino sprendimą.
 
Apėmė tikra euforija, kai pirmąjį kartą išbandant prototipą ir sumalėme pirmąjį kokteilį“, – pasakojo R. Trakšelis.
 
Taigi, po metus trukusio kruopštaus darbo prieš kūrėjų komandos narių akis stovėjo galutinis produktas – „Millo“ blenderis, kuris nuo kitų įrenginių savo savybėmis skiriasi lygiai taip pat, kaip išmanusis telefonas skiriasi nuo ankstesnės kartos mobiliojo ryšio telefonų.
 
Pagrindiniai „Millo“ pranašumai yra tai, kad jis veikia žymiai tyliau, yra išskirtinio dizaino, kokteilis plakamas pačioje gertuvėje, o išplauti peilių dangteliui tereikia vos kelių sekundžių. Tad paruošti sveikam maisto kokteiliui prireiks vos 2 minučių. Be to, įrenginys susietas su mobiliąja programėle, kuri padeda planuoti sveikos mitybos racioną ir sekti savo progresą.
 
„Mūsų vizija – padėti milijonams žmonių visame pasaulyje išsiugdyti įprotį sveikai maitintis kasdien“, – sako R. Trakšelis.
Millo“ jau įvertino pirmieji naujos kartos trintuvę išbandę žmonės, jis patraukė ir žinomos sveikos mitybos specialistės Tautvilės Šliažaitės (Mana Practice) dėmesį.
 
Kembridže įsteigta įmonė rūpinsis produkto plėtra visame pasaulyje. „Londonas iš Lietuvos ranka pasiekiamas, o iš ten jau atsiveria keliai į visą likusį pasaulį“, – entuziastingai sako R. Trakšelis.
  

Žymos: Millo Kickstarter, Millo blenderis, išmanusis blenderis, naujos kartos blenderis

Komentarai

Naujausi straipsniai