Tiesa.com   |   2016-05-25

Lietuviškai prabilęs senukas jau turi asmens grįžimo pažymėjimą (atnaujinta)

  
Lietuviškai prabilęs senukas jau turi asmens grįžimo pažymėjimą (atnaujinta) Senukas sakė esąs Bronius Poška.

Anglijoje gyvenančių tautiečių dėka senukas buvo nuvežtas į Londone esančią Lietuvos ambasadą, kur jam per dieną buvo išduotas asmens grįžimo pažymėjimas.

Lietuvis senukas, klaidžiojęs JK gatvėmis, nepaliko abejingų. Pasirodo, vyras yra iš Kėdainių, kur jį pažinoję žmonės manė, jog jis yra mirę
Portalas rinkosaikštė.lt išsiaiškino, jog vyriškis yra iš Kėdainių rajono, Lančiūnavos kaimo. Žurnalistų kalbinti kaimo gyventojai negalėjo daug papasakoti apie senuką: vieni teigė manę, jog vyriškis jau miręs, dar kiti manė, jog jis gyvena pas čigonus. Visi teigė, jog vyriškio nematė jau seniai. 
 
Jungtinėje Karalystėje (JK) socialiniuose tinkluose sparčiai plinta lietuvės emigrantės parašyta žinutė apie gatvėje sutiktą senolį, kuris netikėtai prabilo lietuviškai.
 
Vyras jaunai moteriai papasakojo už širdies griebiančią istoriją. Pasak angliškai nešnekančio vyro, prieš kelis mėnesius šis įsėdo į autobusą, kuris jį nuvežė ne į tą miestą. Bandžius grįžti namo senukas ir vėl įsėdo ne į tą autobusą, ir dar labiau pasiklydo.
 
Senukas pasakojo, kad miesto, kuriame gyveno, pavadinimo neprisimena. Tenai liko ir visi jo asmeniniai daiktai bei dokumentai. Vyras pasakojo, kad ten yra didelė „Maxima”, teka upelis ir yra du gražūs tiltai.
„Facebook“ grupėje „Britanijos merginos“ lietuvė išplatino tokį laišką: „Šiandien laukdama autobuso buvau užkalbinta senuko tokio. Priėjo prie manęs ir lietuviškai paklausė ar turiu kokį litą duonai. Paklausiau, kodėl jis mane kalbina lietuviškai, sako, kad aš kitos kalbos nemoku, tai bandau laimę, gal kas duos litą duonai. Na, daviau aš jam tuos kelis „litus“ (daugiau neturėjau) ir pradėjau kalbėti su juo. Paklausiau, kodėl gatvėje gyvena, o jis man atsakė, kad pasiklydo prieš kelis, kelis!!! mėnesius. Įsėdo ne į tą autobusą, atvežė į kažkokį miestą, bandė grįžti į savo miestą, vėl įsėdo ne į tą autobusą ir atvežė jį į mūsų miestą. Miesto, kuriame gyveno, pavadinimo nebepamena. Ten pasiliko visi jo dokumentai ir daiktai. Tik sakė, kad didelė „Maxima“ yra (aš labai tuo abejoju, kad ten buvo „Maxima“), yra upelis ir du gražūs tiltai. Aš spėju, kad jis gali būti iš Esekso ar Sufolko, nes šiuo metu jis randasi Colchester. Sakykit, kur man jį nusivest, kad pagelbėt? Gaila žmogaus, matosi, kad neprasigėręs, tik kad labai senas. Gal į konsulatą? O gal į policiją? O gal kas ieško seno žmogaus?“.
 
Senukas sakė esąs Bronius Poška.
 
Po vienoje grupių pasidalinta žinute žmonės pradėjo spėlioti, kad tai gali būti Peterborough.
 
Naujausiais duomenimis, JK lietuviai susivienijo, priglaudė, pavalgydino senolį. Artimiausiu metu B. Poška bus nugabentas į Lietuvos ambasadą Londone bei parskraidintas namo į Kėdainius.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai