Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-07-11

Laimi futbolininkai – laimi ir verslas

  
Laimi futbolininkai – laimi ir verslas
© Lincolninn.co.uk nuotr.
Futbolas privertė anglus plačiau atverti pinigines.
Čempionato pusfinalyje Anglijos ir Kroatijos rinktinės žais trečiadienį 19 val.

Šiemet itin sėkmingai pasaulio futbolo čempionate žygiuojanti Anglijos vyrų rinktinė šalies gyventojams suteikė teigiamų emocijų ir privertė juos išlaidauti, dėl to džiūgauja ir verslas.

Tik antrą kartą istorijoje tarp keturių geriausių pasaulio komandų patekę anglai gimtinėje sukėlė tikrą džiaugsmo bangą, jų žygį stebintys sirgaliai pinigų neskaičiuoja – jau anksčiau pastebėta, kad čempionato metu išaugo alaus ir nacionalinės atributikos pardavimai, teigiamų pokyčių pastebi ir daugiau verslų.
Manoma, kad čempionatas – puiki galimybė pagerinti rezultatus ne pačius geriausius laikus išgyvenantiems mažmenininkams.
 
Britų mažmeninės prekybos konsorciumas pastebi, kad pardavimai birželį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, išaugo 2,3 proc. O „Barclays“ banko klientų atsiskaitymo kortelėmis analizė rodo, kad anglai šiuo metu lengviau atveria pinigines laisvalaikio prekėms ir tiesiog apgulė aludes, tai irgi siejama su sėkmingu Anglijos rinktinės pasirodymu planetos pirmenybėse.
 
BBC pabandė apskaičiuoti, kaip šis turnyras paveikė britų įpročius, ir pateikė 5 netikėtas jų išlaidavimo tendencijas, kurių priežastis – futbolas ir Anglijos futbolo rinktinė.
 
Tatuiruotės
Pastebima, kad iš karto po praėjusį šeštadienį įvykusių ketvirtfinalio rungtynių, kuriose anglai 2:0 įveikė švedus, padaugėjo norinčiųjų išsitatuiruoti pasaulio čempionato nugalėtojų taurę, rezultatyviausio Anglijos rinktinės žaidėjo Harry Kane’o atvaizdą arba tris liūtus vaizduojančią emblemą – tokią, kuri puošia nacionalinės komandos marškinėlius.
 
Neabejojama, kad čempionatas tikrai paveikia šį verslą. Tiesa, tai tatuiruočių meistrai pajaučia ne iš karto: Jungtinėje Karalystėje draudžiama darytis tatuiruotę esant neblaiviam, tad klientų antplūdis laukia po savaitgalio, kai sirgaliai išsiblaivo.
 
Anot šios paslaugos teikėjų, drąsūs klientai jau po praėjusio savaitgalio darėsi tokias tatuiruotes kaip „Anglija – 2018 metų pasaulio čempionė“.
Max Pixel nuotr. Max Pixel nuotr.
Trenerio apranga
 
Anglijos rinktinės treneris Garethas Southgate’as iš visų savo kolegų čempionate išsiskiria apranga – jis visada vilki klasikinį kostiumą, tačiau rungtynių metu švarką nusivelka ir lieka su liemene, visada ryši dryžuotą kaklaraištį.
Internetinės prekybos milžinas „Amazon“ Anglijos rinkoje jau pastebėjo pokyčius – būtent tokio sukirpimo liemenių ir kaklaraiščių pastaruoju metu parduodama gerokai daugiau, o prekybos tinklas „Marks&Spencer“ tikino, kad šių prekių pardavimas išaugo net 35 proc.
Wikimedia/soccer.ru nuotr. Wikimedia/soccer.ru nuotr.
Plačiaekraniai televizoriai
 
Technikos pardavėjai džiaugiasi išaugusia plačiaekranių televizorių paklausa. „Currys PC World“ tikino, kad per pastarąjį mėnesį parduota net 40 proc. daugiau 190 cm įstrižainės ekranų televizorių.
 
Juokaujama, kad tokio dydžio ekrane galima matyti natūralaus dydžio pargriuvusį naująjį Anglijos futbolo dievuką – puolėją Harry Kane’ą, kurio ūgis – 188 cm.
Marco Verch nuotr. Marco Verch nuotr.
„It’s coming home“
 
Kai 1996 m. Europos čempionatas vyko Anglijoje, oficiali jo daina buvo „It’s coming home“ („Tai grįžta namo“). Kūrinys – asociacija su tuo, kad futbolas gimė būtent Anglijoje.
 
Šiomis dienomis dainos populiarumas gerokai išaugo, ji dažniau skamba viešojoje erdvėje, o interneto muzikos transliacijos paslaugos teikėjas „Spotify“ po Anglijos rinktinės pergalių atkrentamosiose varžybose šioje platformoje užsakytas 1,5 mln. kartų.
Dirbtinė veja
 
Ne vieno anglo namo kieme galima rasti sumažintą futbolo aikštelės repliką, pagamintą iš dirbtinės vejos. Jos pardavimai per kelias pastarąsias savaites išaugo beveik penktadaliu ir tai siejama ne tik su karščiais, išdeginusiais natūralią žolę: futbolas – įtikinamesnė priežastis.
 
Juk po sėkmingai susiklosčiusių mėgstamos komandos varžybų žiūrovai, ypač vaikai, skuba į sodą atkartoti savo herojų veiksmų.
Max Pixel nuotr. Max Pixel nuotr.
  

Žymos: anglijos futbolo rinktinė, pasaulio futbolo čempionatas, verslas anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai