Valdas Pryšmantas   |   2018-03-15

L. Linkevičius priminė B. Johnson’ui kelionę į Lietuvą 

  
L. Linkevičius priminė B. Johnson’ui kelionę į Lietuvą
© BNS nuotr.
L. Linkevičius.
Čia tikrai netrūksta aktyvių lietuvių. Lietuvos šimtmetis bendrumo jausmą sustiprino, tikėkimės, kad vietinė bendruomenė artimoje ateityje bus dar aktyvesnė

Londone viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko ne tik su aukštais Jungtinės Karalystės politikais, bet ir su vietos lietuvių bendruomene.

Patyręs Lietuvos diplomatas Londone susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministru Boris’u Johnsonu, premjerės Theresos May patarėju užsienio politikos klausimais, lietuvių bendruomene, britų žiniasklaida.
Apibendrindamas vizitą L. Linkevičius ketvirtadienį priešpiet kalbėjosi su „TIESA“ – pasak ministro, pastarųjų dienų įvykiai JK, susiję su dvigubo rusų šnipo apnuodijimo atveju bei JK sankcijos Rusijai, laikinai užgožė netgi „Brexit“ aktualijas.
 
Twitter/Linas Linkevičius nuotr.
„Susitikęs su B. Johnson’u patikinau, kad mes tikrai palaikysime britus, tačiau turime žinoti visus jų lūkesčius. Yra daug aspektų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį“, – sakė L. Linkevičius.
 
Anot jo, pastarieji įvykiai pridėjo svorio anksčiau išsakytiems Lietuvos argumentams, kad Rusija gali būti neprognozuojama, veikti įžūliai ir viską neigti.
 
L. Linkevičius nepamiršo trumpam antrame plane likusių „Brexit“ reikalų.
„Pasitikime abiejų šalių derybininkais, tačiau kaskart paminime ir jautriausius Lietuvai klausimus. JK gyvena didžiulė lietuvių bendruomenė, nenorėtume, kad jie būtų diskriminuojami“, – sakė ministras.
 
Užsienio reikalų ministro manymu, Londone reziduoja užtektinai Lietuvos diplomatų, ambasada puikiai susitvarko su jai keliamomis užduotimis, užmegzti kontaktai – patikimi ir tvirti, o konsulinis atstovavimas JK lietuviams – adekvatus pagal galimybes.
 
„Atidžiai tai stebime“, – sakė L. Linkevičius.
 
Su Lietuvos bendruomene ambasados susitikęs politikas vylėsi, kad JK lietuvių aktyvumas ateityje didės ne tik vykdant įvairius projektus, bet ir dalyvaujant Lietuvos valdyme – balsuojant rinkimuose.
„Čia tikrai netrūksta aktyvių lietuvių. Lietuvos šimtmetis bendrumo jausmą sustiprino, tikėkimės, kad vietinė bendruomenė artimoje ateityje bus dar aktyvesnė“, – kalbėjo URM vadovas.
 
Beje, viešėdamas Londone L. Linkevičius nepamiršo charizmatiškajam B. Johnsonui priminti kvietimo apsilankyti Lietuvoje – britų politikas mūsų šalį aplankyti norėtų vien dėl to, kad iš ten kilę jo protėviai.
 
„Tikiuosi, turėsime progą su juo susitikti ir Lietuvoje. Jis tvirtai pasiryžęs atvažiuoti, bet nenorėčiau už jį įvardinti datų“, – sakė L. Linkevičius.
 
Išsamų interviu su L. Linkevičiumi skaitykite kitame „TIESOS“ laikraščio numeryje.
 
Twitter/Linas Linkevičius nuotr. Twitter/Linas Linkevičius nuotr.
Twitter/Linas Linkevičius nuotr. Twitter/Linas Linkevičius nuotr.
 
  

Žymos: Linas Linkevičius, Boris Johnson, brexit, jk lietuviai

Komentarai

Naujausi straipsniai