Mantas Petruškevičius   |   2017-09-07

Kur slepiasi geriausi pirkinių pasiūlymai?

  
Kur slepiasi geriausi pirkinių pasiūlymai? Cashback svetainės veikia kaip tarpininkai tarp pirkėjo ir pardavėjo.
Tai dar viena puiki galimybė sutaupyti ir neretai susigrąžinti didesnę pinigų sumą už prekes nei apsiperkant tiesiog internetu.

Tikriausiai sunkiai pavyktų rasti pirkėją, nenorinti prekės ar paslaugos įsigyti kiek įmanoma pigiau. Be daugybės akcijų, nuolaidų ir kitų specialių pasiūlymų visiems mums šiandien sunku įsivaizduoti kasdienį apsipirkimą.

Būtų keista, jeigu prekybos centruose neliktų pirkėjus viliojančių pasiūlymų „Už pusę kainos“ arba „Perkate du – trečias nemokamai“. Tačiau bėda tai, jog sugaudyti vienokią ar kitokią nuolaidą būtent tai prekei, kurią trokštame įsigyti, dažnai nėra taip paprasta. Ir atvirkščiai: turbūt ne sykį yra tekę aptikti patrauklią nuolaidą tiems daiktams ar maisto produktams, kurių net neketinate įsigyti, bet visgi galop susiviliojate taip išleisdami dar daugiau pinigų, nei planavote.
Kai kas tokias ne itin reikalingas akcijas laiko viena iš pagrindinių vartotojiškos visuomenės, daiktų kulto ar netgi masinio nutukimo priežasčių. Tačiau tiesa tai, kad nuolaidomis bei kitomis patraukliomis akcijomis naudojantis protingai, tikrai galima nemažai sutaupyti. Ypač jeigu gerai žinote, kokios prekės ar paslaugos ieškote. Būtent tokiems pirkėjams yra skirti grynųjų pinigų susigrąžinimo internetiniai portalai, angliškai „cashback websites“. Pažvelkime, kaip jie veikia ir kokia iš jų nauda pirkėjams.
 
Cashback svetainės veikia kaip tarpininkai tarp pirkėjo ir pardavėjo, skatindami pirkėją įsigyti trokštamą prekę ir už tai susigrąžinti dalį už pirkinį sumokėtos sumos. Cashback svetainės veikia kaip tarpininkai tarp pirkėjo ir pardavėjo, skatindami pirkėją įsigyti trokštamą prekę ir už tai susigrąžinti dalį už pirkinį sumokėtos sumos.
 
Kas yra cashback websites?
 
Šie internetiniai portalai veikia kaip tarpininkai tarp pirkėjo ir pardavėjo, skatindami pirkėją įsigyti trokštamą prekę ir už tai susigrąžinti dalį už pirkinį sumokėtos sumos. Nauda visiems: pardavėjas taip reklamuoja savo prekinį ženklą ir prekę, o pirkėjas atgauna dalį sumokėtų pinigų sumos – dažniausiai nuo 2 iki 10 procentų. Internetinis portalas iš prekybininkų paprastai uždirba komisinį mokestį.
 
Nuo ko pradėti?
 
Prieš pasinaudojant pinigų susigrąžinimo paslauga dažniausiai reikia užsiregistruoti internete.
Vienos iš pačių populiariausių ir dažniausiai Jungtinės Karalystės pirkėjų naudojamų internetinių svetainių yra Quidco.co.uk bei Topcashback.co.uk. Kiekvienoje iš jų yra užsiregistravę daugiau nei trys milijonai pirkėjų.
 
Kuo daugiau tokių portalų esate užsiregistravę, tuo didesnė galimybė rasti geriausią pinigų susigrąžinimo pasiūlymą perkant vieną ar kitą ieškomą prekę. Pavyzdžiui, jeigu viename iš didžiųjų prekybos tinklų, tokių kaip „Debenhams“, „John Lewis“ ar „Marks & Spencer“, esate nusižiūrėję dovaną draugui arba giminaičiui, didelė tikimybė, jog viename iš anksčiau minėtų portalų rasite pasiūlymą pirkti internetu ir susigrąžinti dalį už pirkinius išleistos sumos. Jeigu prekės – tarkime, buitinės technikos arba naujo televizorius, – vertė kiek didesnė, nuo išleistų 200–300 svarų sterlingų į jūsų sąskaitą, tikėtina, gali sugrįžti apie 10–15 svarų.
Atgaunami 2–8 procentai pirkinio sumos
 
Procentas svyruoja priklausomai nuo konkrečių prekybos tinklų, tačiau dažniausiai realu yra sulaukti nuo 2 iki 8 procentų grąžos pasiūlymo.
 
Dosniausi pasiūlymai dažniausiai pasitaiko įsigyjant paslaugas, tokias kaip automobilių nuoma, atostogų agentūros siūlomas kelionės paketas. Taip pat pasirašant sutartį su mobiliojo ryšio, interneto ar elektros energijos tiekėju.
 
Nuo įsigijimo dienos praėjus kelioms savaitėms, savo virtualiojoje portalo sąskaitoje jau galite tikėtis dalies sugrįžtančių pinigų.
 
Naudodamiesi Quidco.co.uk tarpininkais, galite pasirinkti automatinio pervedimo į banko sąskaitą galimybę kiekvieną savaitę. Kitos opcijos leidžia pasirinkti ilgesnį kaupimo laiką arba netgi išsikeisti sukauptą pinigų sumą į populiariuosius „Amazon“ dovanų kuponus. Kaip skelbia kitas iš didžiųjų portalų – Topcasback.co.uk, sukauptus pinigus į banko sąskaitą leidžiama susigrąžinti bet kuriuo metu.
Kokia iš to nauda tarpininkams?
 
Tarpininkaujantys pirkinių portalai iš šios paslaugos gauna pelną. Be to, kad pritraukia milijonus lankytojų. Jie taip pat parduoda dalį internetinės svetainės vietos reklamos užsakovams – tiems patiems prekybos tinklams, kurių prekių ženklai tampa dar geriau matomi ir pasiekiami didžiulei pirkėjų auditorijai internete.
 
Kai kuriais atvejais parduotuvės portalams moka komisinius mokesčius už kiekvieną lankytojų paspaudimą ant nuorodos. Taip prekybos centrams padedama geriau pažinti pirkėjų lūkesčius, ištirti populiariausias paieškos prekes bei suteikiama visa įmanoma pirkinių statistika. Be abejo, vėliau tai panaudojama rinkodaros tikslams bei reklamai būtent trokštamai tikslinei pirkėjų auditorijai.
 
Naudojant išmaniąsias pirkinių programėles, galima lengvai stebėti geriausius kainos pasiūlymus visur – tiek netoliese esančiose parduotuvėse, tiek atokiausiame prekybos centre. Naudojant išmaniąsias pirkinių programėles, galima lengvai stebėti geriausius kainos pasiūlymus visur – tiek netoliese esančiose parduotuvėse, tiek atokiausiame prekybos centre.
 
Cashback kreditinės kortelės
 
Užsiregistravusiems pirkėjams neretai siūlomos ir specialios kreditinės kortelės, vadinamosios cashback cards. Jomis atsiskaitantis pirkėjas paprastai sulaukia dosniausio pasiūlymo taip susigrąžindamas tam tikrą pinigų sumą. Tai priklauso nuo kortelės savininkui siūlomos nuolaidos ir susigrąžinimo už pirkinius procento, tačiau kartais įmanoma aptikti akcijų, kuomet galima sulaukti 5 procentų ir daugiau nuo išleistos už pirkinius sumos.
Apsipirkimas išmaniosiomis programėlėmis
 
Tai dar viena puiki galimybė sutaupyti ir neretai susigrąžinti didesnę pinigų sumą už prekes nei apsiperkant tiesiog internetu. Taip portalai stengiasi sudominti dar didesnę pirkėjų auditoriją – dažniausiai dirbančią, vidutinio amžiaus, jaunesniąją ir šiek tiek mokesnę.
 
Atsisiuntus išmaniąją programėlę į mobilųjį telefoną, galima stebėti geriausius pasiūlymus artimiausiose, netoliese esančiose parduotuvėse bei prekybos centruose. Svetainė Quidco.co.uk netgi siūlo susigrąžinti nedidelę papildomą sumą apsilankius vienoje ar kitoje parduotuvėje – tereikia naudojantis mobiliąja programėle pasižymėti savo apsilankymą prekybos centre (check-in).
 
Paprastai šios programėlės turi begalę papildomų funkcijų, leidžiančių pasirinkti atskiruose prekybos centruose tik tuo metu taikomas nuolaidas. Vėliau telefonu netgi siūloma nufotografuoti apsipirkimo kvitą ir, nusiuntus nurodytu adresu, sulaukti papildomų kelių svarų susigrąžinant dalį už prekes išleistos sumos.
 
Taigi vietoje nemažai brangaus laiko ir neretai jėgų kainuojančio savaitgalio apsipirkimo naudinga alternatyva gali būti prekes ir paslaugas įsigyti pirkėjams patogiuose išmaniuosiuose portaluose ir už tai dar atgauti dalį už pirkinius išleistos sumos.
 
Populiarios Anglijoje pirkinių, cashback bei kitos naudingos svetainės:
 
www.quidco.co.uk
www.topcashback.co.uk
www.avios.com
www.nectar.com
www.myvouchercodes.co.uk
www.wowcher.co.uk
www.groupon.co.uk
www.wahanda.co.uk
www.toptable.co.uk
www.vouchercloud.co.uk
www.bookmooch.co.uk
www.storemates.co.uk
www.hotukdeals.co.uk
 
  

Žymos: Apsipirkimas, pinigų grąžinimas, apsipirkimas internetu

Komentarai

Naujausi straipsniai