2011-04-06

K.Middleton – Džordžo Vašingtono giminaitė

  
K.Middleton –  Džordžo Vašingtono giminaitė Knygos autorių nuomone, dabar JAV „tikriausiai gyvena dešimtys tūkstančių amerikiečių, kurie

Pasaulis toks mažas – šio posakio teisingumą dar kartą įrodė Amerikos genealogijos specialistai. Pagal Naujosios Anglijos istorikų genealogų bendrijos Bostone (Masačiusetso valstija) apskaičiavimus, Kate Middleton, Didžiosios Britanijos princo Williamo nuotaka, yra pirmojo JAV prezidento Džordžo Vašingtono ir JAV nacionalinio himno autoriaus Francio Scotto Key tolima giminaitė.

Trečiadienį visuomenei buvo pristatyta knyga apie Kate kilmę, ir kaip rodo šioje knygoje surinkti duomenys, princo Williamo išrinktoji yra anūkinė dukterėčia aštuntojoje Džordžo Vašingtono genealoginio medžio kartoje. Be to, specialistai įsitikinę, kad ji yra tokia pat tolima giminaitė ir Franciui Scottui Key, kuris parašė poemą apie McHenry‘o forto gynybą Baltimorėje, o vėliau šios poemos pagrindu, pritaikius muziką, buvo sukurtas JAV himnas.
Beje, knygoje teigiama, kad Kate labai tolimais giminystės ryšiais susijusi ir su... pačiu princu Williamu. Tarp kitų jos garsių giminių – tyrinėtojas Meriwetheris Lewisas (1774–1809) ir generolas George‘as Pattonas (1885–1945).
 
Pasak Istorikų genealogų bendrijos atstovų, daugelis panelės Middleton giminystės ryšių su garsiais amerikiečiais nusidriekę iš tų laikų, kai daug Didžiosios Britanijos šeimų XVII a. viduryje persikėlė per Atlantą ir apsigyveno Virdžinijos valstijoje. Knygos autorių nuomone, dabar JAV „tikriausiai gyvena dešimtys tūkstančių eilinių amerikiečių, kurie yra Kate giminaičiai pagal kraujo ryšį".
 
Tiesa, ši knyga rodo, kad dauguma būsimosios princo žmonos giminaičių ir protėvių – darbininkiško sluoksnio atstovai. Tarp jų buvo mėsininkų, šachtininkų, kurjerių, stalių, kepėjų ir skalbėjų.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai