Tiesa.com   |   express.co.uk, bbc.co.uk   |   2015-05-22

Kente užfiksuotas žemės drebėjimas

  
Kente užfiksuotas žemės drebėjimas
© Asociatyvi Flick nuotr.
Kente didesnės žalos neužfiksuota, niekas nesužeistas
Į orą su dideliu triukšmu iškart pakilo žuvėdros, šunys pradėjo loti, indai ėmė judėti, baldai – šiek tiek kratytis.

Anglijos žiniaklaida praneša, kad penktadienį paryčiais Kentą sukrėtė žemės drebėjimas. Britų geologijos tarnyba išmatavo, kad drebėjimo stiprumas buvo – 4,2 balo pagal Richterio skalę.

Kaip pranešė bbc.co.uk, žemės drebėjimas prasidėjo šalia Sanwicho, 15 kilometrų gilyje apie 02:52 nakties.
Margate, Canteburio ir Southend-on-Sea bei Essexo miestelių gyventojai pranešė pajutę žemės drebėjimą.
 
 
Kento policija teigė sulaukusi ne vieno skambučio, tačiau apie sužeidimus kol kas nepranešama. Kento ugniagesių gelbėtojų tarnybos teigė negavusios pranešimų apie apgadintą turtą.
 
Jungtinę Karalystę sukrėtusį žemės drebėjimą patvirtino ir Europos ir Viduržemio jūros regiono seismologijos centras, kuris stebi seismologinį aktyvumą visame žemyne.
Kaip anksčiau rašė „Tiesa”, žemės drebėjimus numatantys eksertai buvo įspėję, kad Anglijai, ypač vietovėms aplink Londoną, gresia tokie patys žemės drebėjimai kaip ir Kalifornijai.
 
 
Vienas iš Kento žemės drebėjimo liudininkų sakė, kad žemė drebėjo maždaug dvi – penkias sekundes.
 
Britų seismologijos tarnybos žemėlapyje matomos vietos, kur žmonės pajuto žemės drebėjimo smūgius (Twitter nuotr.) Britų seismologijos tarnybos žemėlapyje matomos vietos, kur žmonės pajuto žemės drebėjimo smūgius (Twitter nuotr.)
„Vos po trečios ryto namuose pasijuto striprus smūgis ir kratymas. Viskas tęsėsi apie dešimt sekudnžių,” – naujienų portalui express.co.uk sakė Simonas Mooras.
 
„Į orą su dideliu triukšmu iškart pakilo žuvėdros, šunys pradėjo loti, indai ėmė judėti, baldai – šiek tiek kratytis,” – pasakojimą apie naktinį žemės drebėjimą tesė liudininkas, – „Viskas nurimo po dešimties sekundžių, tad ir pamaniau, kad tai – žemės drebėjimas.”
 
Paskutinį kartą žemės drebėjimas Kente užfiksuotas 2009-aisiais, tada jo stiprumas siekė 2, 8 balus.
 
Panašaus striprumo kaip šiąnakat žemės drebėjimas – 4,3 balų, Kentą krėtė 2007-aisiais.
 
 
Britų seismologijos tarnyba užfiksavo žemės drebėjimą Kento grafystėje (Twitter nuotr.). Britų seismologijos tarnyba užfiksavo žemės drebėjimą Kento grafystėje (Twitter nuotr.).
  

Žymos: Kentas, Žemės drebėjimas

Komentarai

Naujausi straipsniai