Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-04-25

Kebabų sudėtyje – žiurkių mėsa?

  
Kebabų sudėtyje – žiurkių mėsa? Kebabų pardavėjai naudoja neatpažintą mėsą, kuri, manoma, gali būti žiurkių, kačių ar šunų.

Jungtinės Karalystės premjero pavaduotojas Nickas Cleggas prisipažino sunerimęs dėl greito maisto užkandinėse parduodamos mėsos kilmės. Politikas jaudinasi, kad kebabų išsinešimui užkandinėse pardavinėjami patiekalai su žiurkių mėsa, pranešė independent.co.uk.

 LBC radijuje kalbėjęs politikas informuotas apie Maisto kokybės agentūros ir vartotojų grupės „Which?“ atlikto tyrimo rezultatus. Tyrimo ataskaitoje pabrėžiama, kad greito maisto užkandinėse, teigiančiose, jog parduoda ėrienos patiekalus, šios rūšies mėsos beveik nerasta.
 
Maisto kokybės agentūrai tikrinant kebabinėse parduodamą maistą paaiškėjo, jog į kebabus dedama jautiena, kiauliena, vištiena, kalakutiena ir įtartina, neatpažintos rūšies mėsa. N. Cleggas radijo laidos vedėjui prisipažino, kad yra rimtai susirūpinęs tuo, kad greito maisto pardavėjai patiekia šunų, kačių ar net žiurkių mėsą. „Man tai kelia didžiulį nerimą, tačiau tikiuosi, kad maisto kontrolės tarnybos atsižvelgs į šį tyrimą“, - kalbėjo politikas.
 
Grupė „Which?“ iš skirtingų šalies užkandinių įsigijo 60 kebabų, kurie, buvo teigiama, pagaminti su ėriena. 29-iuose iš jų rasta neatpažintos kilmės mėsos, 17-oje buvo mėsos pakaitalų, septyniuose nerasta nė pėdsako ėrienos, o penkiuose kebabuose apskritai nerasta mėsos, kuri būtų įtraukta ir vartojamos mėsos rūšių sąrašą. Pastarųjų kebabų sudėtyje buvo tik neatpažintos kilmės mėsa. Vos du iš 60 kebabų buvo pagaminti iš ėrienos, kaip ir teigta užkandinių meniu.
 
Kitas, Maisto kokybės agentūros atliktas tyrimas, atskleidė, kad vos 30 proc. ėrienos patiekalų greito maisto užkandinėse pagaminti su šia mėsa. Manoma, jog užkandinių savininkai, keisdami ėrieną, bando sutaupyti, mat ši mėsa – kur kas brangesnė už kitas. Maisto kokybės agentūros darbuotojai pasipiktinę ne tik dėl to, jog vartotojai valgo neatpažintos kilmės mėsos gaminius. Pardavėjų apgavystės kenkia ir religingiems žmonėms. „Vienose religijose draudžiama vartoti jautieną, kitose – kiaulieną. Manydami, kad valgo ėriuką, kurio mėsa nedraudžiama jokios religijos išpažinėjams, žmonės vartoja visai ką kitą ir nusižengia savo tikėjimui. Taip pat pardavėjai rizikuoja vartotojų sveikata dėl galimų alerginių reakcijų.“, - kalbėjo Maisto kokybės agentūros atstovas.
 
  

Žymos: Maistas, Žiurkės,

Komentarai

Naujausi straipsniai