Daily Mail ir Tiesa.com inf.   |   2011-12-07

Karališkoji šeima taupys iki 2015 metų

  
Karališkoji šeima taupys iki 2015 metų Karalienė rodo solidarumą su taupyti priverstais žmonėmis.

Karališkoji Didžiosios Britanijos šeima toliau turės veržtis diržus. Pinigai iš biudžeto jiems bus įšaldyti iki 2015 metų, o dalis išlaidų, kurios buvo dengiamos mokesčių mokėtojų pinigais, kris ant karališkosios šeimos pečių.

Pavyzdžiui, nuo kitų metų Velso princas Charlesas turės išlaikyti Williamą ir Kate. Kol Charlesas netaps karaliumi, jis turės mokėti atlyginimus porą aptarnaujančiam personalui ir dengti kitas išlaidas. Karališkoji šeima taupydama gyvena nuo 2009 metų. Ekonominės krizės pradžioje jiems buvo sumažintas finansavimas iš biudžeto.
Šį rudenį buvo pakeistas ir karališkosios šeimos finansavimo modelis. Nuo šiol jų biudžetą pildys pinigai iš „Crown Estate“ pelno. Monarchams kiekvienais metais atiteks 15 proc. nuo dviejų paskutinių metų pelno. „Crown Estate“ fondą sudaro turtas, kurį formaliai valdo Karalienė. Į jį įeina, pavyzdžiui, visa Regent gatvė Londono centre, Windsor Great Park ir kitas turtas.
 
Karališkųjų rūmų finansavimas pastaraisiais dešimtmečiais smarkiai mažėja. Pavyzdžiui, 1991-92 metais jiems iš biudžeto buvo atseikėta beveik 78 milijonai, o 2008-2009 metais – jau tik šiek tiek daugiau kaip 32 mln.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai