BBC ir Tiesa.com inf.   |   2012-06-04

Karalienės Elizabeth II šventė sekmadienį: laivų paradas Temzėje ir puotos visoje D.Britanijoje (nuotraukos, video) 

  
Karalienės Elizabeth II šventė sekmadienį: laivų paradas Temzėje ir puotos visoje D.Britanijoje (nuotraukos, video) Karalienė per laivų paradą vilkėjo šviesių spalvų drabužius.

D.Britanija švenčia. Keturias dienas – nuo šeštadienio iki antradienio – sveikinama karalienė Elizabeth II valdymo 60-mečio proga. Sekmadienį Londone vyko vienas įspūdingiausių šventės renginių – tūkstančio laivų paradas Temzės upe.

Nuo vienvietės baidarės iki didelių turistinių laivų. Sekmadienio popietę Temzės upe plaukė itin margas valčių, laivelių ir laivų paradas. Nors sostinę beveik be sustojimo merkė lietus, tačiau pasižiūrėti reginio susirinko minios žmonių abejose upės pusėse. Žmonės mojavo Sąjungos vėliavomis. Kai kurie nuo galvos iki kojų buvo apsirengė baltos, raudonos ir mėlynos spalvos drabužiais. Parado žiūrovai tvirtino, kad šios šventės atmosfera yra ypatinga. „Laivų paradas – tai taip britiška. Aš labai džiaugiuosi, kad esu čia“, - sakė viena žiūrovė.
 
Elizabeth II yra tik antroji D.Britanijos monarchė, soste išbuvusi daugiau kaip 60 metų. Jos valdymo metu šalis išgyveno ir gilių krizių, ir pakilimų. Elizabeth II laikotarpis ypatingas tuo, kad ji karaliauja nebe didžiulėje imperijoje ir jos vaidmuo laikomas daugiau simboliniu demokratinėje šalyje. Bene didžiausią nepasitikėjimo krizę karalienei ir jos aplinkai teko išgyventi per jos sūnaus princo Charles'o ir princesės Dianos skyrybas. Ši istorija baigėsi tragiškai – Diana žuvo Paryžiuje 1997 metais autokatastrofoje. Tada daugybė žmonių tikėjo, kad D.Britanijai nereikalinga intrigų draskoma karališkoji šeima.
 
 
Kita vertus, per paskutinius dvejus metus monarchai gali mėgautis didžiuliu visuomenės palaikymu. Po princo Williamo ir jo išrinktosios Kate vestuvių pernai pavasarį, dauguma britų tik palankiai atsiliepia apie monarchus. Tautos ir karalių medaus mėnuo dar nesibaigė – tai įrodo šis šventiškas savaitgalis.
 
Pati karalienė su savo šeima paradą Temzės upėje stebėjo iš įspūdingo senovinio laivo - karališkosios baržos, atplaukusios ir prisišvartavusios Londono centre. Monarchė vilkėjo elegantišką baltą paltą ir buvo pasidabinusi balta skrybele. Karališkosios šeimos vyrai demonstravo paradines D.Britanijos karines uniformas, o Kate visų žvilgsnius prikaustė ryškia raudona suknele.
 
Sekmadienį žmonės D.Britanijoje rinkosi prie bendrų stalų, švęsti karalienės jubiliejaus. Prie puotautojų Londono centre prisijungė ir princas Charles'as su žmona.
 
Šventiniai renginiai tęsis iki trečiadienio.
 

  

Žymos: Londonas, Elizabeth II

Komentarai

Naujausi straipsniai