Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-05-08

Kaltinimai Europai - gudrus Th.May rinkiminis triukas?

  
Kaltinimai Europai - gudrus Th.May rinkiminis triukas?
© Flickr nuotr.
Rinkiminės kampanijos metu Th.May nemini svarbių ekonomikos faktorių.
Visiems žinoma, kad Th.May nebūdinga pro akis praleisti jokių detalių, ypač tokių didelių, kaip gero nežadantys ekonomikos rodikliai.

Jungtinės Karalystės (JK) ekonomistai ir politikai stebisi premjerės Theresos May sugebėjimu ignoruoti nerimą keliančius šalies ekonominius rodiklius. Atsirado ir tokių, kurie teigia, kad JK vadovės viešas Europos Sąjungos (ES) vadovų užsipuolimas praėjusią savaitę buvo gerai apgalvotas žingsnis siekiant nukreipti rinkėjų dėmesį nuo silpnėjančios ekonomikos ženklų.

Ir tikrai, žinia, apie Th.May mestus kaltinimus Europos lyderiams nustelbė žinias apie tai, kaip šalyje ženkliai nukrito naujų automobilių pardavimai, pastaruosius šešis mėnesius patvirtinama kaip niekad mažai paskolų bei sumažėjo vartotojų kreditas, - pastebi Independent.co.uk.
Politikos žurnalistas Joe Watts stebisi, kad išansktinių rinkimų kampanijoje premjerės atstovaujama konservatorių partija kaip niekada mažai dėmesio skiria JK ekonomikai, tačiau pirmadienį ir vėl pabrėžė, kad ir toliau, nepaisant artėjančio „Brexit” ketina atkakliai kovoti su imigrantų skaičiaus šalyje mažinimu.
 
„Visiems žinoma, kad Th.May nebūdinga pro akis praleisti jokių detalių, ypač tokių didelių, kaip gero nežadantys ekonomikos rodikliai”, - stebėjosi savo vardo atskleisti nepanoręs konservatorių partijos narys.
 
Prieš pora dienų motorinių gamintojų draugija pranešė, kad palyginus su praėjusiu balandžio mėnesiu, naujų automobilių pardavimai šalyje nukrito 19,8 proc. Ekonomistams tai kelia nerimą dėl mažėjančios vartotojų perkamosios galios.
 
Anglijos bankas paskelbė, kad paskolų būstui patvirtinimas šiuo metu žemiausias per šešis mėnesius, o tai daro įtaką JK būsto rinkai ir krentančioms kainoms. „Halifax” duomenimis, nekilnojamojo turto kainos šalyje ne tik nustojo augusios, per pastaruosius tris mėnesius, pirmą kartą nuo 2012-1ųjų užfiksuotas mažas (0,2 proc.) kainų kritimas.
 
 
  

Žymos: Ekonomika, Theresa May, išankstiniai rinkimai

Komentarai

Naujausi straipsniai