Tiesa.com   |   2015-08-27

Ką veikti Londone, kai už lango lyja?

  
Ką veikti Londone, kai už lango lyja? Jei gerai pažįsti miestą, Londone bus ką veikti ir per lijundrą.

Atsibudote nuo lietaus keliamo triukšmo, bet vis tiek turite noro eiti ir pažinti spalvingąjį Londoną, nepaisydami blogo oro? Dabar piknikams ir iškyloms už miesto tikrai nėra tam tinkamas metas, tačiau yra daugybė dalykų, kuriuos galima nuveikti Londone net tada, kai už lango prapliumpa lietus.

Muziejai
Kai oras bjauriai lietingas, tikrai nepasigailėsite įkišęs nosį į muziejaus ar galerijos vidų. Labiausiai užimti ir turistų lankomi muziejai tokiu oru yra „Science Museum”, „Natural History Museum”, „Victoria and Albert Museum”. Todėl nusprendę čia apsilankyti, galite nespėti nėpatekti į vidų, o laiką praleisti tektų lietuje.
Tačiau Londone yra mažų, bet vertų dėmesio muziejų. Jei domitės Egipto mumijomis, nesuklysite apsilankę „Petrie Museum“. O jeigu jums prie širdies medicina ir mokslininkai, verta aplankyti „Hunterian Museum“ ir „Faraday Museum“. Vyrams, žinoma yra įdomiausia motorai, senos antikvarinės mašinos ir viskas, kas turi keturis ratus, tad jie nepasigailės apsilankę senoviškų Londono transporto priemonių galerijose „London Motorcycle Museum“, „London Motor Museum“ ar „Whitewebbs Museum of Transport“.
Dauguma pasirenka populiariuosius ir didžiuosius miesto muziejus, tačiau mažieji yra tiek pat įdomūs ir verti apsilankymo.
 
Sportas
 
 
Lietingas oras ir sportas daugumai yra nesuderinami ir atrodo neįmanomi dalykai, tačiau Londonas gali pasiūlyti daugybę vietų ir idėjų, kur ir kaip paprakaituoti net ir lyjant. Vakarų Actone (West Acton) yra vienintelis Londono batutų parkas „Oxygen Freejumping“ su 150 laukiančių batutų. Jei jums patinka žiema ir čiuožinėjimas pačiūžomis bei ledo ritulys, „Alexandra Palace“ suteiks jum tokias galimybes, o „Queens Ice and Bowl“ jums primins ne tik žiemą, bet tuo pačiu pasiūlys ir puikų azartinį žaidimą boulingą, kurį įdomu žaisti didelėje draugų kompanijoje. Vis dėlto jeigu pripažįstate pralaimėję karą su blogu oru, verta išmėginti savo jėgas keliaujant plaustu žemyn upe. „Lee Valley White Water“ centras paliks neišdildomus įspūdžius, gerą nuotaiką ir suteiks adrenalino jausmą. Tačiau jei nesate tokie ekstremalūs, Londonas gali pasiūlyti atvirus plaukimo baseinus: „Brockwell Lido“, „London Fields Lido“, „Charlton Lido“, kurie leis pasinerti į užmarštį ir pajusti kūno lengvumą. Tiesa, ten maloniau pliuškentis šviečiant saulei.
Pabūkite turistais
 
 
Daugumoje turistų lankomų vietų tikrai neprapliups lietus, tačiau galite sušlapti vykdami pakeliui į jas, todėl nepamirškite svarbiausio Londone nešiojamo aksesuaro – skėčio. Pasikelkite į „The Shard“ – 87 aukštų išskirtinės architektūros dangoraižį, kuris yra įsikūręs šalia „London Bridge“ stoties. Taip pat verta pamatyti „The Walkie – Talkie“ dangoraižį, kuris visus žavi savo savita ir neįprasta forma.
 
Aplankykite ypatingai turistų pamėgtą žymiąją Londono akį, kurioje apžvelgsite ir pasigrožėsite miesto panorama net ir lietingą dieną. Jūsų taip pat laukia Londono planetariume esanti „Madam Tiuso“ vaškinių figūrų paroda ir „Ripley‘s Believe it or not“ keistų ir neįtikimų dalykų muziejus.
 
 
Londoną pamatyti būnant lauke, bet nesušlampant taip pat įmanoma - tai upių kruizai ir autobusų turai atviru viršumi (jei lyja, galite slėptis pirmame uždarame autobuso aukšte). Tokia neįprasta ekskursija po miestą tikrai verta susidomėti.
 
Nėra taip paprasta įžengti į žymiausias ir slapčiausias Londono vietas, tačiau turistams vis dėlto yra suteikiama galimybė pašniukštinėti BBC nacionalinio transliuotojo tvirtovėje, karališkojo Alberto menėje ar „Southbank“ menų centre.
 
Dar vienas būdas išvengti lietaus yra lįsti po žeme. Išdrįskite surizikuoti ir keliaukite į urvą, kuris yra virš Bromley miestelio pietryčių Londone. „Chislehurst“ tunelis tęsiasi 22 mylias ir ten vėsoka, todėl patartina su savimi pasiimti šiltesnių drabužių. Urvas garsėja tuo, kad yra sukurtas ne gamtos, o žmonių rankų ir Antrojo Pasaulinio karo metais buvo tapęs žmonių prieglobsčiu.
 

Apsipirkinėjimas
 
Moterys – apsipirkinėjimų meistrės, todėl pliaupiant Londono lietui visos keliauja į dar neištyrinėtas parduotuves: „Old Spitalfields Market“, „Greenwich Market“, „Borough Market“.
 
Žaidimai, skirti ne tik vaikams
 
Realūs pabėgimo žaidimai šiais laikais yra didelis ir įdomus verslas. Jeigu nebėra ką veikti, pamėginkite pabėgti iš „Faraono Khufu“ arba išsisukti nuo alkanų zombių. Verta išmėginti tokius pabėgimo žaidimus kaip „Escape Rooms“, „clueQuest“ ar „Time Run“.

Kinas
 
„BFI Southbank“ centre esantis kino teatras rodo daugiau nei 2000 filmų kiekvienais metais. Į repertuarą įeina ir klasikiniai, ir šiuolaikiniai filmai. Galima nemokamai patyrinėti ir peržvelgi dominančius filmus iš „Mediatheque“ asmeninio filmų archyvo. „Bafta“ – nepriklausoma organizacija, remianti kiną ir televiziją, ir ji dažnai rengia naujų pramoginių laidų peržiūras, todėl iš anksto gali nuspręsti, ką norėsite žiūrėti. Mažai kam žinomas, tačiau vertas pasidomėjimo yra „Cinema Museum“, mat jis taip pat turi plačią filmų programą.
 
Lietus Londone yra dažnas svečias, tačiau blogas oras tikrai netrukdo tau puikiai susiplanuoti ir turiningai praleisti laisvalaikio.
  

Žymos: Londonas, Laisvalaikis, Pramogos, lietus

Komentarai

Naujausi straipsniai