Mantas Petruškevičius   |   2013-07-24

Ką galima gauti su lojalumo kortele

  
Ką galima gauti su lojalumo kortele   Lojalumo kortelėmis naudojasi vis daugiau žmonių

Apsipirkti prekybos centre jau yra tapę tokiu pat įprastu ir natūraliu reiškiniu, kaip ryte išsivirti kavos ar paskambinti mobiliuoju telefonu. Kartais atsiskaitydami už prekes net nesusimąstome, kai darbuotojas prie kasos pasiteirauja, ar turime vieną ar kitą lojalumo kortelę, ir traukiame ją iš savo piniginės: „Tesco Clubcard“, „Nectar“, „Boots Advantage card“...

Didžiosios dalies lojalumo kortelių veikimo principas labai paprastas, patikrintas laiko ir yra nepaprastai veiksmingas. Kiekvieną kartą atsiskaitant už prekes ir paslaugas lojalumo kortelės sąskaitoje kaupiami taškai; jie virsta virtualiais pinigais, už kuriuos vėliau galite atsiskaityti prekybos tinklo parduotuvėse. paprasta.
Po specialaus tyrimo, kurį atliko korteles gaminanti kompanija „Plastic Card Services“, paaiškėjo, jog per du milijonus Jungtinės Karalystės pirkėjų apskritai nėra pasinaudoję per metus sukauptais lojalumo taškais arba apie juos užmiršę. Bendra nepanaudotų taškų suma išties įspūdinga – siekia 220 milijonų svarų sterlingų. Pernai ji buvo dar didesnė – 351 mln. svarų. Tyrimas parodė, jog statistinis pirkėjas lojalumo kortelėmis naudojasi vidutiniškai aštuonis kartus per mėnesį ir per pastaruosius metus yra sukaupęs 98,04 svarų. Skaičiai panašūs į pernai metų duomenis, tiesa, jie buvo nežymiai didesni (100,32 svarų).
 
Prieš išleidžiant lojalumo kortelėse sukauptus svarus vidutiniškai sukaupiama po 1829 taškus. Vienas iš keturių pirkėjų virtualius pinigus pradeda leisti dar neperkopęs 500 taškų ribos.
Tyrimo duomenimis, per metus bendras prekybos centrų lojalumo kortelių vartotojų skaičius šalyje išaugo trimis procentais.
 
Detalesnė apklausa atskleidė įdomių faktų. Paaiškėjo, kad moterys dažniausiai naudojasi „Advantage card“ lojalumo kortelėmis „Boots“ prekybos tinkle. Antroje vietoje „Tesco Clubcard“, trečioje – „Sainsbury’s Nectar card“. Vyrų auditorija vis dėlto yra ištikimesnė maisto prekių tinklams: pirmoje populiariausių kortelių sąrašo vietoje atsidūrė „Tesco Clubcard“, antroje „Nectar“, trečioje – „Boots Advantage“ kortelės.
 
„Tesco Clubcard“
Šios kortelės savininkams už kiekvieną pirkiniams išleistą svarą į sąskaitą sugrįžta po vieną lojalumo tašką. Per tris mėnesius surinkusiems 150 taškų pirkėjams „Tesco“ paštu atsiunčia specialų kuponų rinkinį, kurio nuolaidomis ir virtualiais pinigais per nustatytą laiką galima naudotis visose šio tinklo parduotuvėse.
„Tesco Clubcard“ paslaugomis iš viso naudosi per 15 milijonų pirkėjų. Jiems paskatinti ir motyvuoti prekybos tinklas dažnai imasi papildomų akcijų ir nuolaidų. Pavyzdžiui, kartkartėmis atsiunčia didesnės vertės virtualių pinigų kuponų, nei sukaupta kortelėje taškų, arba nemokamų smulkių suvenyrų su „Tesco“ simbolika.

„Sainsbury’s Nectar“ card
„Nectar“ kortelės taškų sistema yra šiek tiek sudėtingesnė, nei kitų prekybos centrų. Turėdamas šią kortelę pirkėjas deklaruoja lojalumą ne tik „Sainsbury’s“ prekybos tinklui, bet ir dar per 500 skirtingų prekybos, paslaugų ir pramogų tinklų visoje šalyje. Kiekvienas iš jų taiko skirtingus lojalumo taškų kriterijus. Taškų į „Nectar“ kortelę pribyrės atsiskaitant tokiose prekybos vietose, kaip „Argos“, „Homebase“, taip pat kiekvieną kartą nuomojantis automobilį ar skrendant atostogų naudojantis „Hertz“ ar „EasyJet“ kompanijų paslaugomis. Lojalumo taškų galima užsidirbti netgi apmokant „British Gas“ gamtinių dujų sąskaitas.
 
Kortelės savininko sukauptais virtualiais pinigais paprastai atsiskaitoma surinkus 500 „Nectar“ taškų, jie dažniausiai reiškia papildomus 2,50 svarų pirkiniams. Tam tikruose prekybos tinkluose už tą patį sukauptų taškų kiekį prekėms ir paslaugoms suteikiama kiek didesnė nuolaida: „Gourmety Society“, „Legoland“ arba „Orient Express“ 500 taškų siūlo iškeisti į 5 svarus.
 
„Boots Advantage card“
Šia kortele naudojasi per 16 milijonų žmonių, šiemet ji ir vėl pirkėjų išrinkta populiariausia Jungtinės Karalystės lojalumo kortele. „Boots“ galima būtų įvardyti kaip itin britišką ir vieną iš sėkmingiausiai iki šių dienų veikiančių prekybos tinklų Didžiojoje Britanijoje. Prieš 164 metus Notingeme Johno Booto įkurta maža šeimos vaistinė šiandien pustrečio tūkstančio prekybos vietų prekiauja viskuo: nuo vaistų, medikamentų iki bižuterijos, grožio reikmenų ar netgi... sumuštinių.
 
„Boots Advantage“ kortelė pasižymi dosniausia taškų rinkimo sistema, palyginti su konkurentų lojalumo kortelėmis. Už kiekvieną parduotuvėje išleistą svarą pirkėjui sugrįžta 4 taškai, tad išleidę 100 svarų, kitiems pirkiniams dovanų gaunate 4 svarus. Dėmesio vertos ir prekybos tinklo „Boots“ siūlomos akcijos specialiųjų taškų savaitgaliais (angl. „Mega Points Weekends“). Tuomet kortelių naudotojams siūlomos patrauklios akcijos, per kurias įsigijus prekių už 50 svarų galima uždirbti iki 10 svarų vertės lojalumo taškų.
Patogu ir tai, jog ši lojalumo kortelė gali praversti apsiperkant kitose su „Boots“ nekonkuruojančiose parduotuvėse, tiesa, kol kas tik perkant prekes internetu. Tiek internetinėje batų parduotuvėje „Clarcs“, tiek populiariojoje „Apple Store“ bei kitose „Advantage card“ taip pat galioja.
Apsipirkinėjimo revoliucija
Tyrimo rezultatai byloja, kad nepaisant pirkėjų kortelėse sukauptų ir per metus nepanaudotų 220 milijonų svarų, šiemet pirkėjai D. Britanijoje jomis sėkmingai naudodamiesi sutaupė 4,39 milijardus svarų. Anot „Plastic Card Services“ vadovo Robo Nichollso, lojalumo kortelių era pakeitė žmonių apsipirkimo įpročius. Pirkėjai tapo sumanesni ir geriau įvertina bei renkasi ne tik ką, bet ir kaip pirkti. Be to, jie labiau prisiriša prie vieno ar kito prekės ženklo. Apklausoje dalyvavę žmonės šiai nuomonei pritarė. Du trečdaliai jų prisipažino, kad mieliau renkasi tuos prekybos centrus ar parduotuves, kuriose, žino, gaus dovanų. Nesvarbu, kad papildomo vieno ar keturių pensų nuo išleisto svaro liežuvis kartais neapsiverčia vadinti dovana – malonus pats dėmesys. Nes every little helps (angl. ir maži dalykai turi reikšmės, „Tesco Clubcard“ reklaminis šūkis).
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Apsipirkimas, Kainos

Komentarai

Naujausi straipsniai