Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-11-16

Juodasis penktadienis: pusė akcijų – abejotinos

  
Juodasis penktadienis: pusė akcijų – abejotinos
© Flickr.com nuotr.
Akcijų suvilioti pirkėjai norėdami sutaupyti neretai išleidžia daugiau.
Vienoje parduotuvėje juodajį penktadienį buvo siūloma sutaupyti įsigyjant televizorių už 748 £, nors prieš tai jis kainavo 699 £!

Artėjant didžiųjų išpardavimų dienai – vadinamajam juodajam penktadieniui – atskleisti specialaus tyrimo duomenys, įrodantys, pardavėjų akcijos kai kuriais atvejais ne padeda sutaupyti, o priverčia išleisti daugiau už tą pačią prekę.

Šiemet juodasis išpardavimas į prekybos vietas pirkėjus kviečia lapkričio 25-ąją, jau dabar pardavėjai atakuoja potencialius pirkėjus milžiniškomis nuolaidomis, kurios bus taikomos tik tą dieną.
Tačiau žurnalas „Which?“ verčia tuo abejoti. Tyrimo dėl praėjusių metų juodojo penktadienio nuolaidų ir kainų metu paaiškėjo, jog nemaža dalis prekių pigiau parduodamos dar iki akcijų.
 
Iš viso buvo išanalizuoti 178 pasiūlymai įsigyti 20 populiariausių to meto elektroninių prietaisų, parduodamų „Amazon“, AO, „Argos“, „Currys“ ir „John Lewis“, palygintos jų kainos likus trims mėnesiams iki juodojo penktadienio ir du mėnesius po jo.
 
Paaiškėjo, jog tik 90 prekių juodojo penktadienio metu iš tikrųjų buvo pigesnės. Pavyzdžiui, vienoje iš šių prekybos vietų juodajį penktadienį reklama siūlė sutaupyti 101 svarą sterlingą įsigyjant televizorių už 748 £. Tačiau rugsėjo mėnesį tas pats televizorius kainavo 699 £!
 
Kitur pardavėjas klientą viliojo galimybe sutaupyti nemažą sumą ir įsigyti dulkių siurblį už 99 £ nors dar iki juodojo penktadienio jis buvo pardavinėjamas už 69 svarus sterlingus.
Kai kurie prekybininkai gudravo išmoningiau – paskelbę, kad visos prekės juodąjį penktadienį bus pigesnės, jie taip ir padarė, bet buitinės technikos kainos buvo sumažintos vos vienu svaru.
 
Nepaisant to, pernai per išpardavimų dieną britai išleido 2,1 milijardo svarų sterlingų, o šiemet prognozuojami dar didesni skaičiai: manoma, jog juodasis penktadinis iš šalies gyventojų kišenės išvilios net 2,9 milijardo.
 
 
  

Žymos: Kainos, Akcijos, Išpardavimai, Juodasis penktadienis

Komentarai

Naujausi straipsniai