Tiesa.com   |   guardian.com   |   2016-06-27

Jungtinės Karalystės iždo kancleris bando raminti finansų biržas

  
Jungtinės Karalystės iždo kancleris bando raminti finansų biržas
© wikipedia.com
Iždo kancleris bando raminti finansų rinkas

Jungtinės Karalystės verslininkai ir ekonomistai dar prieš referendumą įspėjo, jog pasitraukimas iš Europos Sąjungos sukeltų krizę ir destabilizuotų finansų rinkas.

Jungtinės Karalystės iždo kancleris Georgas Osbornas pirmadienio, birželio 27 dienos rytą išplatino kreipimąsi, kuriame užtikrino, jog dės visas pastangas, jog finansiniai nuostoliai būtų kuo mažesni.
Jis informavo, jog šalies finansinė rinka yra stabili ir pranešė, kokių veiksmų imsis, jog užtikrintų šalies finansinį stabilumą.
Penktadienį, birželio 24 dieną, vos paaiškėjus referendumo rezultatams, dramatiškai nukrito svaro vertė ir pasiekė žemiausią lygį per pastaruosius 31 metus. Finansų biržos su nekantrumu ir baime laukė pirmadienio ryto. Buvo nerimaujama, jog svaro vertė gali kristi dar žemiau. Vėlų sekmadienio vakarą JK laiku, atsidarius Azijos biržoms, svaro vertė buvo nukritusi dar vienu proc.
 
Baimindamasis galimų ateinančios savaitės įvykių, Anglijos Banko prezidentas Markas Carney atšaukė planuotą vizitą į Portugaliją ir liks šalyje, kad galėtų kontroliuoti situaciją.
  

Žymos: Referendumas

Komentarai

Naujausi straipsniai