Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-12-30

Jungtinei Karalystei prognozuoja žlugimo dešimtmetį

  
Jungtinei Karalystei prognozuoja žlugimo dešimtmetį
© Flickr.com nuotr.
Pokyčius visuomenėje tyrinėjantys mokslininkai JK ateitį piešia tamsiomis spalvomis.
Dėl šių permainų kils tikras šokas JK politiniame ir ekonominiame gyvenime.

Per ateinantį dešimtmetį Jungtinė Karalystė dėl įvairių priežasčių – tarp jų ir „Brexit“ – radikaliai pasikeis, ir ne visi pokyčiai bus geri.

suomenėje bei vis labiau automatizuojamas darbas ir jame vis dažniau naudojami robotai lems tai, kad milijonai žmonių iki 2030 metų gali likti be darbo, o tai sukels grandininę reakciją kitų visuomenės veiksmųi, kurių pasekmės būtų žlugdančios.
Tačiau pagrindinis neigiamų permainų faktorius – šalies pasitraukimas iš Europos Sąjungos, skelbia visuomenės politikos tyrimo instituto (The Institute for Public Policy Research, IPPR) mokslininkai.
 
Jų tyrimo ataskaitoje teigiama, jog dėl šių permainų kils tikras šokas JK politiniame ir ekonominiame gyvenime.
 
Primenama, jog visuomenė sparčiai sensta ir iki 2030 metų ženkliai išaugs 65 metų ir vyresnių JK gyventojų skaičius, tad socialinei rūpybai trūkstamos lėšos bus skaičiuojamos dešimtimis milijardų svarų sterlingų, o dėl to tik išaugs deficitas: biudžeto pajamos bus gerokai mažesnės už išlaidas.
 
O kai viso pasaulio ekonomikos vienijasi, britų sprendimas trauktis iš Europos Sąjungos esamų ir būsimų problemų spręsti nepadeda, rašo mokslininkai.
„Kai pučia globalūs ekonominiai vėjai JK liks įstrigusi lėtame augime su didėjančiomis skolomis ir silpnomis investicijomis. Būtinos reformos, kurios kurtų dar labiau demokratinę ir turtingesnę visuomenę“, – liūdnai savo ataskaitoje konstatuoja tyrėjai.
 
Vyriausybė į ataskaitą sureagavo spaudos tarnybos atsiųstu atsakymu.
 
„Nors laukia iššūkiai, žiūrime į juos iš stiprių pozicijų“, – parašyta atsakyme.
 
  

Žymos: Visuomenė, Jungtinė Karalystė, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai