Tiesa.com inf.   |   2012-01-06

Jungtinė Karalystė per savaitę

  
Jungtinė Karalystė per savaitę Parlamento narė Diane Abbott.

Šią savaitę Jungtinę Karalystę užklupusi galinga audra pražudė du vyrus ir pridarė daugybę nuostolių. Iki penktadienio dalis Škotijos gyventojų vis dar neturėjo elektros energijos. Pirmosiomis 2012-ųjų dienos dienomis daug dėmesio buvo skirta ir juodaodžio paauglio S.Lawrence‘o bylos tyrimui. Vaikinas prieš 18 metų buvo nužudytas pietų Londone, galimai dėl savo odos spalvos.

Apkaltino rasizmu
JK parlamento narės Diane Abbott žinutė „Twitter“ tinkle sukėlė pasipiktinimo bangą. Juodaodė politikė savaitės pradžioje parašė, kad „baltieji žmonės mėgsta žaisti „skaldyk ir valdyk“. Taip ji reagavo į teismo procesą dėl juodaodžio Stepheno Lawrence‘o nužudymo, kurio kaltinami du baltaodžiai vyrai. Ugnies į žibalą dar įpylė jos kitas komentaras: „Stebiuosi, kad juodaodžiai tvirtina nepatyrę rasizmo. Įdomu, ar jie kada nors bandė susistabdyti taksi?“. Šešėlinės vyriausybės narę pasmerkė ir politikai, ir verslininkai. Taksi asociacijos atstovai D.Abbott žinutes pavadino „kvailomis“.
 
Šeimos tragedija
 
Antradienį palaidota motina ir du jos sūnūs, kurie buvo rasti negyvi savo namuose. Įtariama, kad visus tris nužudė berniukų tėvas Richardas Smithas, kuris vėliau užduso gaisre. Benui buvo devyneri metai, o Aaronui – vos metukai. Laidotuvėse dalyvavo tik šeimos nariai. Tragedija įvyko Smithų šeimos namuose netoli Leedso.
 
Tūkstančiai liko be elektros
 
Po antradienį praūžusios audros dalis žmonių penktadienį vis dar neturėjo elektros. Kelininkai ir energetikai dirbo iki išnaktų, kad kuo greičiau pašalintų nuvirtusius medžius ir sutvarkytų elektros linijas. Sinoptikai prognozuoja, kad savaitės pabaigoje JK vėl talžys galingi vėjai. Antradienį vėjo greitis Škotijoje siekė beveik 50 m/s.
 
Žmogžudystės tyrimas truko 18 metų
Po 18 metų prieš teismą stos juodaodžio paauglio Stepheno Lawrence‘o nužudymu įtariami du vyrai. Gary Dobsonas (36) ir Davidas Norrisas (35) kaltinami 1993 metų balandžio mėnesį iš rasistinių paskatų nudūrę 18 metų vaikiną, laukusį autobuso Pietų Londone. Skelbiama, kad vyrai gali gauti po 12 metų nelaisvės, nes nusikaltimo metu buvo nepilnamečiai. Teigiama, jog abu baltaodžiai priklausė nusikaltėlių gaujai. Pareigūnai tikisi, kad jiems pavyks išaiškinti ir likusius žmogžudystės dalyvius, nes S. Lawrence‘ą stotelėje užpuolė paauglių gauja.
 
Krūtų implantų skandalas
 
Tūkstančiai moterų Didžiojoje Britanijoje turės pačios susimokėti už pavojingų krūtų implantų pašalinimą. Nors britų pareigūnai tvirtina, kad pagrindo nerimauti nėra, tačiau Prancūzijos vyriausybė perspėjo visas moteris pasaulyje, kurios įsidėjo „Poly Implant Prostheses“ (PIP) kompanijos implantus, juos kuo skubiau pašalinti. Prancūzai tikina, kad verslininkai implantams gaminti naudojo pavojingas chemines medžiagas, kurios gali sukelti vėžį. Prancūzijos vyriausybė pažadėjo mokėti kompensacijas, tačiau bričių jos nepasieks.
 
Skaitė politikų laiškus
 
Šnipinėjimo skandalą Didžiojoje Britanijoje tirianti teisėsauga pranešė, kad privatūs detektyvai, samdyti žiniasklaidos priemonių, galimai skaitė aukštas pareigas anksčiau užėmusio politiko Gordono Browno elektroninius laiškus. Tyrėjai teigė, kad sekliai galėjo matyti siunčiamus ir gaunamus G. Browno laiškus, kai jis ėjo kanclerio pareigas. Priminsime, kad vėliau G. Brownas tapo ministru pirmininku.
 
Rado negyvą latvę ar lietuvę?
 
Sandringhame rasti jaunos moters palaikai gali įminti latvės paauglės dingimo mįslę. Policija teigia, kad laukia tyrimų išvadų, kurie patvirtintų arba paneigtų, jog tai yra Alisos Dmitrijevos palaikai. 17 metų mergina dingo rugpjūčio 31 dieną. Policija taip pat neatmetė galimybės, kad palaikų DNR tyrimas gali atskleisti, jog tai yra taip pat rugpjūtį dingusios lietuvės Vitalijos Baliutavičienės lavonas. Nežinomos moters palaikus Naujųjų metų dieną Karališkos rezidencijos teritorijoje rado šunį vedžiojęs vietinis gyventojas. Tyrimą atlieka Norfolko policija.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai