Tiesa.com   |   independent.co.ukd   |   2015-05-22

Jungtinė Karalystė atsisako grynųjų pinigų

  
Jungtinė Karalystė atsisako grynųjų pinigų Prognozuojama, kad greitai Anglijoje nebeliks grynųjų pinigų.
Prognozuojama, kad šiemet pirmą kartą šalies istorijoje atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais bus ženkliai daugiau nei grynaisiais.

Praėjusių metų finansinių atsiskaitymų ataskaitos atskleidė, kad Jungtinė Karalystė (JK) gali labai greitai tapti šalimi, kurioje nebebus naudojami grynieji pinigai, - pranešė naujienų portalas independent.co.uk.

Pasak ekspertų, praėjusiais metais dauguma piniginių atsiskaitymų buvo atliekami nenaudojant grynųjų pinigų – internetu, telefonu bei elektroniniais pavedimais ir čekiais.
2014-aisiais piniginiai atsiskaitymai sudarė mažiau nei pusę visų finansinių pavedimų (48 proc.). Prognozuojama, kad šiemet pirmą kartą šalies istorijoje atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais bus ženkliai daugiau nei grynaisiais.
 
Rašytojas ir mokslininkas Dave’as Birchas teigia, kad grynaisiais pinigais beveik nebesinaudoja jaunos vidurinės klasės moterys, kurioms tiesiog priimtiniau elektroninės atsiskaitymo sistemos. Tuo tarpu nepasiturintys asmenys yra labiau linkę naudotis grynaisiais.
 
„Tokiose šalyse, kaip Danija, Suomija ar Švedija, jau kuris laikas beveik nebesinaudojama grynaisiais pinigais. Turbūt nėra sutapimas ir tai, kad šių šalių ekonomika yra stipresnė, o korupcijos lygis ypač žemas”, - aiškino D. Birchas. 
  

Žymos: Pinigai Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai