tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-01-31

JK žmonės protestavo prieš D. Trumpo imigracijos draudimą

  
JK žmonės protestavo prieš D. Trumpo imigracijos draudimą
© twitter.com
Protestuotojai buvo nepatenkinti premjerės Th. May veiksmais.
Th. May: „JK laikosi kitokio požiūrio”.

Tūkstančiai žmonių visoje Jungtinėje Karalystėje vakar, sausio 30 dieną, susirinko į protestus, kuriuose išreiškė nepritarimą JAV prezidento Donaldo Trumpo imigracijos draudimui ir reikalavo, jog šalies premjerė Theresa May atšauktų jo vizitą į JK.

 Londone tūkstančiai žmonių užplūdo skverą prie premjerės Theresos May kabineto Downing Street. Laikydami plakatus ir skanduodami šūkius „Gėda May” (“Shame on May”) jie reiškė nepasitenkinimą Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo paskelbtu imigracijos draudimu, kuris neleidžia į JAV atvyti žmonėms, kilusiems iš septynių musulmoniškų šalių.
Protestuotojai taip pat reikalavo, jog JK premjerė Th. May atšauktų JAV prezidento D. Trumpo vizitą Britanijoje, kuris turėtų įvykti šių metų gegužės mėn. Peticija, kurioje buvo renkami parašai žmonių, prieštaraujančių D. Trumpo vizitui, per 24 valandas sulaukė daugiau nei 1,5 milijono rėmėjų.
 
Premjerė Theresa May nepakeitė savo nuomonės ir neatšaukė D. Trumpo vizito, tačiau kalbėdama apie imigracijos draudimą susilaikė nuo išsamesnių komentarų ir sakė: „JK laikosi kitokio požiūrio”.
 
Protestai prieš D. Trumpo imigracijos politiką bei jo vizitą JK vyko ir Edinburgh, Cambridge, Manchester, Cardiff, Glazgow miestuose.
  

Žymos: imigracija, Draudimas, Donald Trump, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai