Mantas Petruškevičius   |   2017-10-04

JK verslo lyderiai. Kas jie?

  
JK verslo lyderiai. Kas jie? Vienas skmingiausių JK verslininkų Mike’as Ashley.
Absoliuti dauguma garsiausių šiandieninių Jungtinės Karalystės milijonierių bei milijardierių nuėjo ilgą kelią, kad atsidurtų ten, kur yra dabar.

Šiais laikais sėkmės istorijų girdime vis dažniau – verslo magnatų, pradedančiųjų verslininkų, startuolių, milijono vertės idėjų. Tačiau dažniausiai turtingais ir sėkmingais per naktį netampama. Tam reikia daug laiko ir atkaklaus darbo, pastangų ir tonų prakaito.

Absoliuti dauguma garsiausių šiandieninių Jungtinės Karalystės milijonierių bei milijardierių nuėjo ilgą kelią, kad atsidurtų ten, kur yra dabar. Atlygis už sunkų darbą – finansinė nepriklausomybė. Tačiau dar svarbiau visuomenės palankumas, kurį šie žmonės taip pat sugebėjo pelnyti.
Didžiosios Britanijos vyriausybės remiama iniciatyvinė verslumą skatinanti grupė sudarė sėkmingiausių šiandieninių verslo vadovų sąrašą, kurio aukščiausiame penketuke atsidūrę verslo lyderiai kadaise pradėjo beveik nuo nulio.
 
Pirmąjį verslą įkūręs su 20 tūkst. svarų sterlingų paskola, Philipas Greenas iš Tolimųjų Rytų importavo džinsus ir pardavinėjo juos Londono drabužių parduotuvėms. Pirmąjį verslą įkūręs su 20 tūkst. svarų sterlingų paskola, Philipas Greenas iš Tolimųjų Rytų importavo džinsus ir pardavinėjo juos Londono drabužių parduotuvėms.
 
Seras Philipas Greenas („Miss Selfridge“, „Dorothy Perkins“ ir kita)
 
Turto vertė – 5,4 mlrd. JAV dolerių.
 
Pardavimų sektorius – mažmeninė prekyba, drabužiai.
Pradinis kapitalas – 20 tūkst. svarų sterlingų.
 
Nepaisant pastaraisiais metais jo įmones persekiojusių skandalų ir parduotuvių tinklo BHS žlugimo, sudavusio verslininko kišenei 433 mln. svarų smūgį, seras Philipas Greenas vis dar lieka vienu iš pačių įtakingiausių ir turtingiausių Jungtinės Karalystės verslo magnatų.
 
Pirmąjį verslą įkūręs su 20 tūkst. svarų sterlingų paskola, jis iš Tolimųjų Rytų importavo džinsus ir pardavinėjo juos Londono drabužių parduotuvėms. Verslas buvo toks sėkmingas, jog Ph. Greeno įkurtai „Arcadia Group“ įmonių grupei šiandien priklauso tokie gerai žinomi prekybos tinklai, kaip „Burton“, „Dorothy Perkins“, „Evans“, „Miss Selfridge“, „Outfit“ bei „Topshop“.
 
Mike’as Ashley valdo sporto prekių milžinę „Sports Direct“ bei „Premier“ lygos futbolo klubą „Newcastle United“. Mike’as Ashley valdo sporto prekių milžinę „Sports Direct“ bei „Premier“ lygos futbolo klubą „Newcastle United“.
 
Mike’as Ashley („Sports Direct“, „Newcastle United“)
Turto vertė – 3,3 mlrd. JAV dolerių.
 
Pardavimų sektorius – mažmeninė prekyba, sporto prekės.
 
Pradinis kapitalas – 10 tūkst. svarų sterlingų.
 
Baigęs mokyklą ir nelaikęs valstybinių egzaminų, tuomet 16-metis Mike’as Ashley pasuko sporto keliu ir vėliau tapo mažo miestelio skvošo komandos treneriu. Paskui, 9-ajame dešimtmetyje, jis pabandė laimę versle – įkūrė sporto prekių parduotuvėlę nedideliame Maidenheado miestelyje. Sėkmė nenusisuko ir, savo laiku investavęs 10 tūkst. svarų, dabar M. Ashley valdo didžiausią sporto prekių tinklą visoje šalyje „Sports Direct“ bei Premier lygos futbolo klubą „Newcastle United“.
 
Verslininko mažmeninės prekybos imperijos parduotuvių „Sports Direct“ neseniai atidaryta ir Lietuvoje.
Richardas Bransonas – vienos didžiausių pasaulyje aviakompanijų „Virgin Atlantic“ savininkas, kuriam taip pat priklauso bankininkystės, telekomunikacijų, sporto klubų verslų tinklas. O dar jis aktyviai kuria erdvėlaivių paleidimo į kosmosą programą. Richardas Bransonas – vienos didžiausių pasaulyje aviakompanijų „Virgin Atlantic“ savininkas, kuriam taip pat priklauso bankininkystės, telekomunikacijų, sporto klubų verslų tinklas. O dar jis aktyviai kuria erdvėlaivių paleidimo į kosmosą programą.
 
Seras Richardas Bransonas („Virgin“)
 
Turto vertė – 5,1 mlrd. JAV dolerių.
 
Pardavimų sektorius – aviacija, finansai, telekomunikacija, sporto klubai.
 
Pradinis kapitalas – 300 svarų sterlingų.
 
Bene garsiausias visame pasaulyje milijardierius prieš ketverius metus lankydamasis Lietuvoje atskleidė savo sėkmės paslaptis.
 
Pradėjęs verslininko karjerą 16-os metų ir kurį laiką leidęs moksleiviams skirtą žurnalą, netrukus R. Bransonas Londone, garsiojoje Oxfordo gatvėje, įkūrė vinilinių plokštelių parduotuvę „Virgin Records“.
 
Tam, kad tuomet pusiau mėgėjiškas verslas atrodytų kuo profesionaliau, skambindamas tiekėjams iš viešojo telefono būdelės, R. Bransonas paprašydavo dispečerės tarsi sekretorės pristatyti skambinantįjį pašnekovui vardu ir pavarde, taip stengdamasis atrodyti kuo solidesnis būsimiesiems verslo partneriams.
 
Kiek vėliau tokios pastangos atsipirko. R. Bransonas netrukus įžengė į oro linijų verslą ir šiuo metu valdo vieną didžiausių pasaulyje aviakompanijų „Virgin Atlantic“. Taip pat jam priklauso bankininkystės, telekomunikacijų, sporto klubų tinklai. O dar R. Bransonas aktyviai kuria turistinių erdvėlaivių paleidimo į kosmosą programą.
 
Pradėjusi su 500 svarų sterlingų ir vieninteliu tuo metu įmonės turtu – senu automobiliu, 2007-aisiais Peterio Hargreaveso kompanija buvo sėkmingai išleista į Londono akcijų biržą. Pradėjusi su 500 svarų sterlingų ir vieninteliu tuo metu įmonės turtu – senu automobiliu, 2007-aisiais Peterio Hargreaveso kompanija buvo sėkmingai išleista į Londono akcijų biržą.
 
Peteris Hargreavesas („Hargreaves Lansdown“)
 
Turto vertė – 3,3 mlrd. JAV dolerių.
 
Pardavimų sektorius – finansai.
 
Pradinis kapitalas – 500 svarų sterlingų.
 
Kartu su verslo partneriu Stephenu Lansdownu Peteris Hargreavesas įkūrė stambią finansinių brokerių paslaugų įmonę „Hargreaves Lansdown“. Pradėjusi su 500 svarų sterlingų ir vieninteliu tuo metu įmonės turtu – senu automobiliu, 2007-aisiais kompanija buvo sėkmingai išleista į Londono akcijų biržą už 800 mln. svarų.
 
Dabartinė įmonės vertė perkopė 4,5 mlrd. svarų sterlingų.
 
Sunkiai pradėjęs nuo mažos gamyklėlės, Johnas Caudwellas išaugino savo mobiliųjų komunikacijų verslą iki sparčiausiai besivystančios įmonės šalyje. Sunkiai pradėjęs nuo mažos gamyklėlės, Johnas Caudwellas išaugino savo mobiliųjų komunikacijų verslą iki sparčiausiai besivystančios įmonės šalyje.
 
Johnas Caudwellas („Phones 4U“)
 
Turto vertė – 2,4 mlrd. JAV dolerių.
 
Pardavimų sektorius – telekomunikacijos.
 
Pradinis kapitalas – 25 tūkst. svarų sterlingų.
 
Prieš beveik dvidešimt aštuonerius metus Johnas Caudwellas įžvelgė šviesią mobiliųjų telefonų ateitį pasaulyje. Bet jam vis tiek teko nueiti netrumpą kelią nuo sunkios pradžios ir mažos gamyklėlės nedidukame Stoke’o miestelyje iki sparčiausiai augančios įmonės šalyje – „Coudwell Group“ įkurtos „Phones 4U“. Pastarosios pardavimai 2006 metais viršijo milijardą svarų sterlingų. Tais pačiais metais kompanija buvo parduota už 1,45 mlrd. svarų.
 
Iš vos šimto svarų, anuomet turėtų kišenėje, būsimasis nekilnojamojo turto magnatas Jonas Huntas sumokėjo pirmąją įmoką už nedidelį vieno kambario gyvenamąjį priestatą. Tuomet jam tebuvo devyniolika. Iš vos šimto svarų, anuomet turėtų kišenėje, būsimasis nekilnojamojo turto magnatas Jonas Huntas sumokėjo pirmąją įmoką už nedidelį vieno kambario gyvenamąjį priestatą. Tuomet jam tebuvo devyniolika.
 
Jonas Huntas („Foxtons“)
 
Turto vertė – 1,57 mlrd. JAV dolerių.
 
Pardavimų sektorius – nekilnojamojo turto agentūros.
 
Pradinis kapitalas – 100 svarų sterlingų.
 
Turėdamas vos 100 svarų kišenėje, tuomet 19-metis Jonas Huntas ryžosi pirmajai įmokai už nedidelį vieno kambario gyvenamąjį priestatą, kurio vertė tuomet buvo 4 500 svarų. Vėliau su buvusiu klasės draugu įkūrė nekilnojamojo turto tarpininkavimo paslaugas teikiančią įmonę, kuriai šiandien Jungtinėje Karalystėje priklauso milžiniška NT agentūrų rinkos pyrago dalis. Pačiam J. Huntui toji vienintelė šimtinė galiausiai atnešė daugiau nei milijardo kapitalą.
 
Puikiai žinomas kaip negailestingas realybės šou „Mokinys“ teisėjas, Alanas Sugaras pradėjo verslininko karjerą dar mokykloje – pardavinėdamas saldainius. Puikiai žinomas kaip negailestingas realybės šou „Mokinys“ teisėjas, Alanas Sugaras pradėjo verslininko karjerą dar mokykloje – pardavinėdamas saldainius.
 
Lordas Alanas Sugaras („The Apprentice“)
 
Turto vertė – 900 mln. svarų sterlingų.
 
Pardavimų sektorius – technologijos, nekilnojamasis turtas.
 
Pradinis kapitalas – 100 svarų sterlingų.
 
Puikiai žinomas kaip negailestingas realybės šou „The Apprentice“ („Mokinys“) teisėjas, lordas Sugaras pradėjo verslininko karjerą dar mokykloje – pardavinėdamas saldainius. Vėliau užsiiminėjo prekyba automobilių atsarginėmis dalimis – parduodavo jas tiesiai iš savo puspriekabės, įsigytos už 100 svarų.
 
1968 metais Alanas Sugaras įkūrė nebrangių elektronikos prekių įmonę „Amstrad“. Toji padėjo įsukti tolesnes verslo idėjas, atnešusias įkūrėjui šimtus milijonų svarų. Taip pat garsųjį verslo realybės šou.
 
Iki 1995-ųjų, kuomet iš būsimos pirmosios knygos leidėjų gavo pusantro tūkstančio svarų sterlingų avansą, „Hario Poterio“ kūrėja J. K. Rowling buvo priversta gyventi iš pašalpų. Iki 1995-ųjų, kuomet iš būsimos pirmosios knygos leidėjų gavo pusantro tūkstančio svarų sterlingų avansą, „Hario Poterio“ kūrėja J. K. Rowling buvo priversta gyventi iš pašalpų.
 
J. K. Rowling („Harry Potter“)
 
Turto vertė – 650 mln. JAV dolerių.
 
Pardavimų sektorius: knygų verslas.
 
Pradinis kapitalas 1,5 tūkst. svarų sterlingų.
 
Garsioji knygų apie Harį Poterį knygų autorė pelnytai priskiriama prie sėkmingiausių ir visuomenėje žinomiausių verslininkių. Tačiau iki lemtingųjų 1995-ųjų, kuomet iš būsimos pirmosios knygos leidėjų ji gavo 1 500 svarų sterlingų avansą, netrukus tapsianti „Harry Potterio“ kūrėja buvo priversta gyventi iš valstybės teikiamų pašalpų.
 
Leidykla nebuvo itin optimistiškai nusiteikusi dėl knygos populiarumo ir siūlė J. K. Rowling baigti rašytojos karjerą ir susirasti geriau mokamą darbą.
 
Taigi, kaip tikriausiai pastebėjote, bendras visų šių aštuonių visuomenėje žinomų ir vertinamų verslininkų bruožas – nelengva ir, atrodytų, nieko nežadanti pradžia. Ar kadaise kas nors, be jų pačių, galėjo pagalvoti, kad Alanas Sugaras taps vienu įtakingiausių Londono Sičio verslininkų, kad naujos J. K.
 
Rowling knygos su nekantrumu lauks šimtai milijonų vaikų visame pasaulyje, o Richardas Bransonas iš plokštelių pardavėjo taps kosminio turizmo imperijos kūrėju? Tuomet greičiausiai taip neatrodė. Tai, kas įvyko po to, jau istorija.
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Verslas, verslininkai

Komentarai

Naujausi straipsniai