Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-10-12

JK net po „Brexit“ mokės Europai?

  
JK net po „Brexit“ mokės Europai?
© google.com
Žadėta, kad britai nemokės Briuseliui, tačiau tai gali būti tuščios kalbos.
Gana didelė suma bus mokama už priėjimą prie bendros rinkos.

Vyriausybės koridoriuose sklando kalbos, kad Jungtinė Karalystė neišvengs įmokų į bendrą Europos Sąjungos iždą net pasitraukusi iš jos.

Šiuo metu už narystę ES britai per savaitę moka apie 350 milijonų svarų sterlingų – tai viena iš didžiausių sumų, kurias įmoka valstybės narės. Tiesa, nemaža dalis šių pinigų į šalies biudžetą iš ES sugrįžta kaip subsidijos verslams bei per įvairias investicines programas.
Prieš referendumą „Brexit“ agitatoriai skelbė, jog, užuot mokėjus Europai, pinigus galima pasilikti sau – šis argumentas buvo vienas iš pagrindinių jų kozirių.
 
Tačiau britai gali neišvengti įmokų net po „Brexit“, antradienį vakare paskelbė BBC „Newsnight“.
 
„Gana didelė suma bus mokama už priėjimą prie bendros rinkos“, – nacionalinį transliuotoją informavo neįvardytas vyriausybės atstovas.
 
Anot jo, tokiu būdu būtų galima „tyliai susitarti“.
Prieiga prie bendros ir labai vertingos ES rinkos – didžiausią nerimą britams keliantis derybų klausimas. ES grasina užkirsti kelius į ją tuo atveju, jeigu britai apribos europiečių srautus į Jungtinę Karalystę.
 
Oficiali valdžia šios informacijos nekomentuoja.
 
Antradienį taip pat paskelbti neva iš vyriausybės nutekėję dokumentai, rodantys, jog po „Brexit“ šalis per metus mokesčių ir kitu pavidalu gali netekti net 66 milijardų svarų sterlingų.
 
 
  

Žymos: Jungtinė Karalystė, Europos Sąjunga, brexit, įmokos

Komentarai

Naujausi straipsniai