Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-04-28

JK kaip reikiant susiveržė diržą

  
JK kaip reikiant susiveržė diržą
© Flickr nuotr.
Mažėjo žmonių išlaidos keliuose sektoriuose, mažiau išleista maitinimo įstaigose.
Mažėjantis ekonomikos augimas siejamas ne tik su didėjančia infliacija

Pirmajį šių metų ketvirtį Jungtinės Karalystės ekonomikos augimas nesiekė net pusės procento, tai – kur kas lėtesnis tempas nei ankstesniais laikotarpiais.

Nacionalinis statistikos biuras penktadienį paskelbė, jog per pirmuosius tris šių metų mėnesius JK ekonomika augo vos 0,3 proc., kai paskutinį praėjusių metų ketvirtį šis rodiklis siekė 0,8 proc.
Ekonomistai tikėjosi, kad ekonomika šiuo periodu augs šiek tiek sparčiau.
 
„Užfiksuotas nuosmukis keliuose svarbiuose, į vartotojus orientuotose sektoriuose, tokiuose kaip mažmeninė prekyba ar apgyvendinimas. Taip pat kainos augo greičiau, nei išlaidos. Kainos augo dėl didėjančios infliacijos“, – savo pranešime aiškina statistikos biuras.
 
Paslaugų sektorius (apgyvendinimas, maitinimas, prekių pristatymas) susitraukė 0,5 proc., žemės ūkis – 0,3 proc., tačiau 0,2 proc. augo statybos, nežymus ir sulėtėjęs augimas – gamybos pramonėje.
 
Mažėjantis ekonomikos augimas siejamas ne tik su didėjančia infliacija, bet ir artėjančiomis „Brexit“ derybomis bei išankstiniais JK parlamento rinkimais: nuo šių įvykių priklauso kai kurių sektorių investicijų planavimas.
  

Žymos: Jungtinės Karalystės ekonomika, Statistika, nuosmukis,

Komentarai

Naujausi straipsniai