Tiesa.com   |   2017-04-30

JK dešimtmečio byla: mergaitė tarsi išgaravo

  
JK dešimtmečio byla: mergaitė tarsi išgaravo
© Wikipedia nuotr.
M. McCann dingo 2007 m. gegužės 3 d., o iki šiol neaptikti jokie mergaitės pėdsakai.
Per 10 metų nepasitvirtino nė viena logiška mergaitės dingimo versija.

Po kelių diena viena britų šeima, o su jais kartu – ir visa Jungtinė Karalystė minės bene paslaptingiausios vaiko dingimo istorijos dešimtmetį.

2007-ųjų gegužės 3-iosios vakare Pietų Portugalijoje, Praia de Luz miestelyje atostogaujant McCann’ų šeimai vyras su žmona pasigedo 3 metukų savo dukrelės Madeleine. Mergaitė buvo palikta miegoti išnuomotos vilos užrakintame kambaryje – ją ir kitus vaikus užmigdę tėvai išėjo pavakarieniauti į netoliese esantį restoraną, o grįžę po daugiau nei valandos mergytės nerado: kambario durys buvo atviros, langas – pirmajame aukšte – taip pat.
Šviesiaplaukė mėlynakė nerasta iki šiol.
 
Tai viena iš paslaptingiausių žmogaus dingimo bylų, kurią tirti mestos didžiulės teisėsaugos pajėgos, tačiau bet kokia logiška versija iki šiol nepasitvirtino, nerasta įrodymų, kad mažylė gali būti mirusi. Spėjama, kad M. McCann buvo pagrobta ir dabar auga kitoje šeimoje.
 
Praia de Luz miestelis dar vadinamas „mažąja Britanija“, mat čia nuolat atostogauja daugybė britų, jie šioje kurortinėje vietovėje turi įsigiję nemažai nekilnojamojo turto.
 
Teismo medicinos ekspertai 2012 metais netgi išleido sumodeliuotą mergaitės atvaizdą, kaip ji galėtų atrodyti po kelių metų. Remiantis juo, M. McCann galimai pastebėta Maroke.
Taip M. McCann galėjo atrodyti praėjus 5 metams po jos dingimo. Wikipedia nuotr. Taip M. McCann galėjo atrodyti praėjus 5 metams po jos dingimo. Wikipedia nuotr.
 
Iš viso išnuomotuose apartamentuose gyveno 6 suaugusieji su 8 vaikais. Tačiau nei kiti vaikai, nei apgyvendinimo įstaigos personalas nieko įtartino nepastebėjo.
Tarp kitų versijų – vagystė, kuriai sutrukdė mergaitė ir dėl to ji buvo pagrobta ar net nužudyta. Taip pat – mergaitės nuklydimas.
 
Po dešimtmečio nežinios mergaitės tėvai Gerry ir Kate teigia tikintys, kad mergaitė yra gyva ir bus surasta, o pastaruosius 10 metų vadina pavogtu laiku. Tiriant bylą tėvai vienu momentu taip pat buvo laikomi pagrindiniais įtariamaisiais.
 
JK visuomenė ir spauda taip pat žarstėsi ir iki šiol tebesižarsto kaltinimais tėvams, kurie neapsikentę vieną laikraštį dėl šmeižto padavė į teismą ir prisiteisė kompensaciją. Medikų pora be Madeleine taip pat susilaukė dvynių porelės.
 
Apskaičiuota, kad su šia byla susijusios išlaidos iki šiol jau viršijo 11 milijonų svarų sterlingų: paieškoje dalyvavo galybė JK ir Portugalijos policijos pareigūnų, tėvai samdė privačius detektyvus.
„Dar turime vilties, kad ji bus rasta“, – šią savaitę sakė mergaitės tėvai.
 
 
  

Žymos: Madeleine McCann, paieška, dingo be žinios

Komentarai

Naujausi straipsniai