tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2016-09-04

JAV ir Japonija įspėja JK dėl „Brexit“

  
JAV ir Japonija įspėja JK dėl „Brexit“
© youtube.com stopkadras
JAV pirmenybę teikia ES.
Teko aiškintis dėl įtemptų JK ir Kinijos santykių.

Jungtinių Valstijų prezidentas Barakas Obama įspėjo, jog neteiks pirmenybės Jungtinei Karalystei, o Japonija perspėjo apie neigiamas pasekmes verslui.

„G20“ susitikimas Jungtinės Karalystės premjerei Theresay May prasidėjo ne itin džiugiai.
Susitikimo metu ji tikėjosi parodyti, jog pasitraukusi iš Europos Sąjungos Jungtinė Karalystė taps pasaulinės laisvos prekybos lydere, tačiau ji iškarto sulaukė kritikos ir įspėjimų dėl to, kokias ekonomines ir politinės pasekmes turės „Brexit“. Jai taip pat teko aiškintis dėl įtemptų JK ir Kinijos santykių, nes jos vadovaujama vyriausybė nepatvirtinto atominės elektrinės statybų darbų pradžios.
Pirmojo susitikimo su JAV prezidentu B. Obama metu Th. May buvo pasakyta, jog JAV nori susikoncentruoti ties prekybos su Europos Sąjunga sutartimi ir kitomis šalimis. Tik tada JAV svarstys prekybos sutartį su Jungtine Karalyste.
 
Po tokio JAV pareiškimo laukė dar vienas smūgis. Japonija pareiškė, kad verslininkai paliks Jungtinę Karalystę, jeigu nebus išlaikytos specialios privilegijos, kuriomis gali naudotis Europos ekonominei zonai priklausantys verslai.
 
  

Žymos: JAV, Europos Sąjunga, Kinija, Barack Obama, Japonija, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai