Tiesa.com   |   2015-03-23

Įvedamas vasaros laikas

  
Įvedamas vasaros laikas Nuo kovo 29 d. saulė tekės ir leisis visa valanda vėliau.
Sekmadienį, kovo 29-tą laikrodžių rodykles reikės persukti viena valaną į priekį, nuo 01:00 iki 02:00.

Sekmadienį, kovo 29-tą Didžioji Britanija, kaip ir likusi Europa, oficialiai pereina prie vasaros laiko. Ankstyvą rytą iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžių rodykles reikės persukti viena valana į priekį, nuo 01:00 iki 02:00.

Nuo kovo 29 d. saulė tekės ir leisis visa valanda vėliau. Tai reiškia, kad prieš naują darbo savaitę prarasime visą valandą brangaus miego, tačiau jau nuo sekmadienio dienos taps ilgesnėmis ir šviesesnės.
Pirmą kartą įvesti vasaros laiką buvo pasiūlyta dar 1895-aisiais, kai entomologas iš Naujosios Zelandijos George’as Vernonas Hudsonas suprato, kad tai jam padėtų pavasarį renkant įvairius vabzdžius.
 
Didžiojoje Britanijoje vasaros laikas pirmą kartą buvo įvestas 1916-aisiais. Tuo tarpu Lietuvoje oficialiai vasaros laikas įvestas tik 2003-iais.
 
Pavasarį laikas viena valanda į priekį tuo pačiu metu persukamas visose Europos valstybėse, išskyrus Islandiją, Rusiją, Baltarusiją ir Ukrainą. Vasaros laikas visuomet įvedamas paskutinį kovo sekmadienį, o atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį.
  

Žymos: Anglija, Vasaros laikas

Komentarai

Naujausi straipsniai