Parengė Eglė MAKUŠKAITĖ   |   2010-03-12

Istorinis streikas

  
Istorinis streikas

Vienos stambiausių Britanijoje profesinių sąjungų – biudžetinių ir komercinių įstaigų tarnautojų profsąjungos PCS – nariai surengė dviejų dienų streiką, kuris laikomas didžiausiu nuo 1987 metų.

Streikuoti pasiryžusių narių nepasitenkinimą sukėlė valdžios sprendimas sumažinti išeitinių išmokų dydį.
Pagal naująją schemą, išmokos atleidžiamiems ar savo noru iš darbo išeinantiems darbuotojams negalės viršyti 60 tūkst. svarų. Vyriausybės teigimu, sunkmečiu toks sprendimas yra neišvengiamas, be to, valdininkai tikina, kad kitos valstybės tarnautojų sąjungos sutinka su būtinais pakeitimais.
 
Teigiama, kad toks sprendimas reikštų, jog atleidus valstybės darbuotoją, jam būtų skirta trečdaliu mažesnė išeitinė išmoka. Tai profsąjungos nariams atsieitų dešimtis tūkstančių svarų sterlingų, tuo tarpu vyriausybė sutaupytų daugiau nei 500 mln. svarų.
 
Jau pirmąją streiko dieną sutriko įvairių valstybinių šalies įstaigų darbas. Darbo vietoje nepasirodė dalis ministerijų ir klientų aptarnavimo centrų darbuotojų, buvo atidėti teismo posėdžiai. Įdarbinimo centrai siūlė tik dalinę pagalbą, o prie streikuotojų prisijungus vairavimo instruktoriams, teko atšaukti per 2000 vairavimo egzaminų. Piketai buvo surengti daugiau nei 500 skirtingų Londono vietų.
 
Nors, vyriausybės teigimu, streikas nebuvo didelio masto, PCS teigia, kad vien pirmąją dieną darbe nepasirodė daugiau nei 200 tūkst. darbuotojų. Antrąją streiko dieną centrinėse Londono gatvėse vyko streikuotojų maršas.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai