Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-09-06

Įspėjimas: ant jūsų picos iššinešti – neaiškūs produktai

  
Įspėjimas: ant jūsų picos iššinešti – neaiškūs produktai Sūrio ir kumpio pakaitalai – tai, ką dabar galite rasti greitojo maisto restoranuose.

Greito maisto (angl. „Take away”) užkandinės-picerijos pradėjo piktnaudžiauti ir vietoje tikrų produktų, maisto gamybai ėmė naudoti neaiškius pakaitalus, įspėjo naujienų portalas express.co.uk.

usprendė įprastą kumpį pakeisti kalakutiena, o sūrį - sūrio pakaitalu, sukčiaujantys vadinamųjų „fakeaways” restoranų vadovai gali susidurti su rimtomis problemomis.
Patikrinus 15 greitojo maisto restoranų, išaiškėjo, jog net penkiuose restoranuose kumpis buvo keičiamas kalakutiena, o aštuonios sūris buvo maišomas su sūrio pakaitalais, kurie pagaminti iš daržovių ekstraktų, o ne iš pieno.
 
Atlikus restoranų patikrinimą išaiškėjo dar vienas nemalonus faktas - picoms naudojamas druskos kiekis gerokai viršija normą.
 
Valstybinės sveikatos tarybos narys Dave’as Allenas, teigė, jog toks maisto produktų sukeitimas yra labai žalingas žmonių sveikatai.
 
„Svarbu apsaugoti pirkėjus nuo klaidinančios informacijos apie maistą, kurį jie valgo. Klaidingas ingredientų nurodymas gali tapti rimtų sveikatos sutrikimų priežastimi, ypač tiems žmonėms, kurie yra alergiški tam tikriems produktams,“ – teigė D. Allenas.
Tačiau greito maisto restoranų vadovai kol kas nelabai suvokia, kodėl taip svarbu teisingai nurodyti, kokie produktai naudojami gaminant maistą.
 
Praėjusiais metais maisto kontrolieriai „Which?” patikrino 60 ėrienos patiekalų, kuriuose aptiko nenustatytos kilmės mėsos.
 
Maisto standartų agentūra (angl. The Food Standards Agency), patikrino ir kitus 145 greito maisto restoranus ir kas trečiame restorane buvo rasta grubių pažeidimų.
 
  

Žymos: Pica, Maistas išsinešti

Komentarai

Naujausi straipsniai