Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2015-05-13

Išmaniuosius telefonus puola naujas virusas

  
Išmaniuosius telefonus puola naujas virusas Telefonas užrakinamas tol, kol nesumoki pinigų nusikaltėliams.
Vieną kartą jį atidarius, užkrečiama visa operacinė sistema, tuomet visas mechanizmas užrakinamas iki kol nesumoki išpirkos nusikaltėliams.

Milijonai kompiuterių naudotojų buvo susidūrę su „Ransomware“ virusu, tačiau ekspertai perspėja, kad kibernetiniai nusikaltėliai dabar nusitaikė į išmaniuosius telefonus, - pranešė naujienų portalas telegraph.co.uk.

„Ransomware“ virusas anksčiau buvo naudojamas tik kompiuteriams, tačiau kibernetinio saugumo ekspertai pastebėjo, kad padažnėjo išpuolių prieš išmaniuosius telefonus. Šis virusas užrakina mobilųjį, neleidžia pasiekti jokių programų, nuotraukų, filmuotos medžiagos, dokumentų ir paleidžia jį tik tuomet kada tam tikra suma sumokama nusikaltėliams. Virusas dažnai siunčiamas elektroniniu paštu su prisegtomis bylomis. Vieną kartą jį atidarius, užkrečiama visa operacinė sistema, tuomet visas mechanizmas užrakinamas iki kol nesumoki išpirkos nusikaltėliams.
„Ransomware“pirmą kartą pasirodė prieš maždaug dešimtmetį Jungtinėse Amerikos Valstijose, kuomet kibernetiniai nusikaltėliai užkrėte milijonus kompiuteriu šiuo „užrakinimo“ virusu. Naudotojas gaudavo žinutę su reikalavimu sumokėti tam tikra pinigų sumą, o sumokėjus gaudavo naują pranešimą su kodu, kuris atrakina kompiuterį ir juo vėl galima naudotis. Prieš dvejus metus su šiuo virusu susidūrė ir Jungtinės Karalystės gyventojai, nusikaltėliai iš žmonių reikalaudavo £500, kad kompiuteris vėl veiktų.
 
 
  

Žymos: Nusikaltimai, Technologijos, virusas, Mobilieji telefonai

Komentarai

Naujausi straipsniai