Tiesa.com   |   BBC   |   2018-09-13

Iš buvusio premjero lūpų – įspėjimas apie naują krizę

  
Iš buvusio premjero lūpų – įspėjimas apie naują krizę
© World Economic Forum/Jakob Polacsek nuotr.
G. Brownas savo kailiu patyrė, ką reiškia vadovauti krizės kamuojamai šaliai.
Užuot sprendusios krizę tautos bandys versti kaltę viena kitai

Per praėjusią finansinę krizę Jungtinės Karalystės vyriausybei vadovavęs Gordonas Brownas pareiškė, kad pasaulis atsidūrė ant naujo ekonominio nuosmukio slenksčio, o šįkart pasekmės bus dar baisesnės nei prieš dešimtmetį.

Politikas tikina, kad naują krizę pradės susiskaldymas tarptautinės prekybos arenoje – atskirai veikdamos šalys nepajėgs susitvarkyti su grėsmėmis, kurių yra labai daug.
Prognozuodamas tokį liūdną scenarijų G. Brownas turėjo galvoje prekybinius karus tarp didžiausių pasaulio rinkų.
 
„Jaučiu, kad mes kaip lunatikai žingsniuojame į kitą krizę. Gyvename pasaulyje be lyderio ir kai sulauksime kito nuosmukio, suprasime, kad neturime erdvės nei fiskalinės, nei monetarinės politikos manevrams, nebus pasiryžimo imtis veiksmų.
 
Bet labiausiai jaudina tai, kad nebus tarptautinio bendradarbiavimo, kuris yra būtinas sprendžiant krizę“, – BBC sakė G. Brownas.
 
Jis pabrėžė, kad tarptautinio bendradarbiavimo trūkumą demonstruoja prekybiniai karai, nesutarimas dėl klimato kaitos politikos, pasidalijimas ir protekcionizmas.
 
„Užuot sprendusios krizę tautos bandys versti kaltę viena kitai“, – pranašavo politikas.
 
Jis pridūrė, kad kai kurie aukštas pareigas prieš dešimtmetį užėmę bankininkai turėtų būti pasodinti į kalėjimą dėl to, jog neatsakingai naudojo žmonių į bankus suneštus pinigus.
„Būsiu sąžiningas su jumis. Reikia naudotis įstatymais ir griežtai nubausti kaltuosius – tai būtų ne tik atsakomybė, bet ir pademonstravimas žmonėms, kad su tuo nesitaikstysime, o bankininkai negrįš prie tų pačių darbelių“, – kelbėjo buvęs premjeras.
 
G. Brownas JK vyriausybei vadovavo 2007-2010 metais – tuo metu, kai visą pasaulį kamavo ekonominis nuosmukis, kurio pradžia tapo investicinio banko „Lehman Brother“ griūtis.
 
  

Žymos: ekonominė krizė, gordon brown, tarptautinė prekyba

Komentarai

Naujausi straipsniai