Tiesa.com   |   Mantas Petruškevičius   |   2016-05-11

Interneto platybės: kaip jūsų verslui būti pastebėtam?

  
Interneto platybės: kaip jūsų verslui būti pastebėtam? Tam, kad žmonėms greitai nenusibostų, socialinių tinklų turinį būtina reguliariai prižiūrėti.

Vienas iš didžiausių interneto privalumų – masinis prieinamumas. Niekur kitur nesutrauksite tokio žmonių srauto akimirksniu, kaip internete. Jeigu turite nuosavą verslą, užsiimate individualia veikla arba ketinate atsidaryti įmonę ateityje, būdami internete matomi ir išsiskiriantys iš minios ne tik sumažinsite nuostolius nešančių „prastovų“ riziką, bet ir nesunkiai padidinsite veiklos ir pelno potencialą.

Įvairių teorijų ir knygų apie praktinius internetinės rinkodaros panaudojimo būdus prirašyta tūkstančiai. Kai kurias iš jų naudinga perskaityti ir susidaryti geresnį vaizdą apie milžinišką internetinės rinkodaros įtaką verslui, ypač smulkiajam bei vidutiniajam. Kitos vertos mažiau dėmesio arba nevertos brangaus laiko apskritai. Bet kuriuo atveju, visi patarimai prasideda ir baigiasi iš esmės penkiomis svarbiausiomis taisyklėmis, kuriomis vadovaujantis efektyviai reklamuoti prekes ar paslaugas bus gerokai paprasčiau.
1. Susikurkite patogų interneto puslapį (prieinamą su planšetiniu kompiuteriu ir išmaniuoju telefonu).
 
Interneto puslapis, net jeigu jis turėtų vos vieną titulinį lapą, yra būtinas kiekvienai prekes ar paslaugas siūlančiai įmonei. Paprastai ir patogiai išdėstytas turinys turi perteikti informaciją ir svarbiausią žinutę klientui – kuo prekiaujate, kokios prekių ar paslaugų kainos ir ko nauji klientai gali iš jūsų tikėtis.
 
Jeigu jūs valdote prekybinę įmonę, papildomos funkcijos, tokios kaip integruotas saugus atsiskaitymas kortele ir „Pay Pal“, yra būtinos. Įsigyti prekes ir sumokėti už paslaugas bei peržiūrėti pirkinių sąrašą turi būti patogu naudojantis ne tik kompiuteriu, bet ir planšetiniu kompiuteriu bei mobiliuoju telefonu.
Apie išmaniųjų įrenginių svarbą kiekvieno mūsų gyvenime nekalbėsime, nes tai jau turbūt tarsi savaime suprantamas dalykas, be jų neįsivaizduojame savo gyvenimo. Lankytojai nori lengvo ir paprasto prieinamumo čia ir dabar – vos tik šauna į galvą mintis. Internetinis puslapis turi būti prieinamas važiuojant automobiliu, traukiniu ar tiesiog einant gatve.
 
Susikūrus gerą ir patikimą svetainę, būtina ją nuolatos atnaujinti, įsitikinti, kad produktai ar paslaugos aprašyti išsamiai ir be klaidų, visos nuotraukos su nuorodomis veikia.
Šiais laikais apsimoka, tačiau nėra būtina pačiam mokėti programuoti ar išmanyti grafinio dizaino subtilybių. Naudingiau yra skirtingas darbų sritis patikėti profesionalams; ne išimtis ir internetinių puslapių kūrėjai. Tikėtina, kad jie sukurs geresnį ir patikimesnį puslapį, nei įstengsite jūs pats. Papildomus kaštus nurašykite būtinosioms investicijoms.
Internetinis puslapis turi būti prieinamas esant namuose, važiuojant automobiliu ar traukiniu ar einant gatve. Internetinis puslapis turi būti prieinamas esant namuose, važiuojant automobiliu ar traukiniu ar einant gatve.
 
2. Be SEO paieškos – nė iš vietos
 
Raidžių junginys SEO – „Search engine optimisation“ (liet. paieškos sistemos optimizatorius) – turėtų būti neatsiejama informacijos apie prekes ir paslaugas sklaidos internete dalis. Tai yra raktas, su kuriuo atidarysite visas duris į interneto paieškos rezultatų viršūnę.
 
Tyrimai rodo, jog 94 proc. žmonių „Google“ paieškoje peržvelgia tik kelių pirmųjų eilučių įrašus. Vadinasi, jeigu jūsų SEO neveikia, jūs prarandate didelę dalį savo potencialių klientų – apie jus jie greičiausiai taip ir nesužinos. Nebent atsidursite sąrašo viršuje.
Konkurencija „Google“ paieškos labirintuose yra nuožmi, todėl specialistai pataria naudotis kita programėle, „Google Trends“, kuri padeda atrasti dažniausiai žmonių ieškomas frazes, tiesiogiai susijusias su vykdoma veikla ar parduodamomis prekėmis.
 
Paieška naudojantis SEO yra patikimesnė ir padeda lengviau atsidurti paieškos laukelio viršuje. Paieškai naudojami sudėtingesni algoritmai, todėl jūsų puslapis ir informacija taps geriau prieinama, matoma ir išsiskirs iš kitų konkurentų.
 
Jeigu apie SEO išgirdote pirmą kartą arba apie šį terminą žinote tik iš nuogirdų, neskubėkite mokytis programavimo paslapčių. Internete galite rasti nemažai informacijos apie lengvą ir daugumai suprantamą SEO panaudojimą.
Socialinė žiniasklaida, verslininkų dar vadinama dviašmeniu kardu, gali sukelti neigiamų atsiliepimų srautą tada, kai sėkmė nusisuka. Socialinė žiniasklaida, verslininkų dar vadinama dviašmeniu kardu, gali sukelti neigiamų atsiliepimų srautą tada, kai sėkmė nusisuka.
 
3. Socialiniai tinklai – neribotų galimybių laukas
 
Aktyvi socialinės žiniasklaidos strategija yra puikus būdas pritraukti naujų lankytojų į savo svetainę ir išlaikyti jau esamus klientus.
Veiksmingai naudojamos socialinės žiniasklaidos svetainės, visų pirma „Facebook“, gali generuoti informaciją ir atsiliepimus apie jūsų produktą ar paslaugą. Jie taip pat gali būti geras būdas greitai paskleisti žinią apie naujas prekes ir specialius pasiūlymus esamiems ir būsimiems klientams.
Kad žmonėms greitai nenusibostų, socialinių tinklų turinį būtina reguliariai prižiūrėti, informaciją apie prekes ir kainas nuolatos atnaujinti ir stengtis išlaikyti kuo didesnį naujienas prenumeruojančių internautų ratą.
 
„Facebook“ ir „Twitter“ turi milžinišką auditoriją ir gali būti naudojami kaip galingas praktiškai visų verslų rinkodaros įrankis, o vaizdų kalba šnekantis „Instagram“ yra puiki platforma patraukliai pristatyti bei parodyti produkciją pirkėjams.
 
Tačiau vertėtų nepamiršti, jog kiekviena lazda turi du galus. Socialinė žiniasklaida, verslininkų dar vadinama dviašmeniu kardu, gali sukelti neigiamų atsiliepimų srautą tuomet, kai sėkmė kad ir trumpam nusisuka.
Teigiami klientų atsiliepimai yra pats geriausias būdas praplėsti žinomumo ir pasitikėjimo tinklą ieškant naujų užsakovų. Teigiami klientų atsiliepimai yra pats geriausias būdas praplėsti žinomumo ir pasitikėjimo tinklą ieškant naujų užsakovų.
 
4. Naudokite klientų atsiliepimus verslo reputacijai stiprinti
 
Teigiami klientų atsiliepimai yra pats geriausias būdas praplėsti žinomumo ir pasitikėjimo tinklą ieškant naujų užsakovų. Ko gero, būtų neetiška klientams primygtinai siūlyti kažką mainais už teigiamą apžvalgą, tačiau galima mandagiai paskatinti juos palikti komentarą, gerą žodį ar rekomendaciją.
 
Akivaizdu, jog visada yra galimybė gauti ir neigiamų įvertinimų, tačiau tai nereiškia, kad visas jūsų sunkus darbas nuėjo perniek. Po neigiamo komentaro geriausia strategija – pradėti taisyti klaidas ir dėti visas pastangas, kad nepatenkintas klientas galiausiai pavirstų laimingu klientu. Taip išsaugosite gerą savo vardą bei verslo reputaciją nuo tolesnės neigiamų komentarų lavinos.
 
5. Žaiskite žaidimus ir renkite akcijas
 
Nėra nieko geriau jūsų veiklos ir verslo žinomumui didinti, kaip sukurti klientų ratą, kuris domėtųsi jūsų vykdoma veikla ar parduodama produkcija. Geriausia tą padaryti naudojant akcijas, loterijas ir specialius žaidimus internete, kuriuose klientams turėtų būti naudinga ir įdomu dalyvauti. Prizas ar atlygis už parodytą dėmesį gali būti ir simbolinis, nuo 20 procentų nuolaidos produkcijai iki dovanų kupono populiariame prekybos centre.
 
Daugelis įmonių siūlo nuolaidų, prekių ir paslaugų mainais už kliento elektroninio pašto adresą duomenų bazėje, kurį vėliau galėsite panaudoti informacijai apie prekes ir paslaugas siųsti.
 
Akcijos, loterijos ir žaidimai, susiję su parduodama produkcija ar paslaugomis internete, ypač socialiniuose tinkluose, gali efektyviai ir lengvai padėti pritraukti būsimus ir išlaikyti jau esamus klientus.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Internetas, Verslas

Komentarai

Naujausi straipsniai