Tiesa.com   |   2010-11-19

Imigrantų skaičių siūlo dar mažinti

  
Imigrantų skaičių siūlo dar mažinti Siūloma 25 proc. mažinti imigracijos srautus.

Specialusis komitetas Britanijos vyriausybei rekomendavo ketvirtadaliu sumažinti į šalį atvykstančių kvalifikuotų darbuotojų ne iš Europos Sąjungos šalių skaičių, praneša BBC News.

Rekomendacijoje teigiama, kad tokiems imigrantams išduodamų vizų skaičių reikėtų sumažinti nuo 50 tūkst. (2009 m.) iki maždaug 40 tūkst.
Tuo tarpu Britanijos verslininkai šiuos siūlymus vertina skeptiškai ir teigia, kad tai realiai pakenks šalies konkurencingumui. Jų nuomone, pernai imigrantų srautas buvo padidėjęs dėl globalinės ekonomikos krizės.
Minėto komiteto pirmininko profesoriaus David‘o Metcalf‘o teigimu, išduodamų vizų skaičiaus mažinimas būtų pirmas rimtas žingsnis įgyvendinant koalicinės vyriausybės siekį mažinti leiboristams valdant gerokai išaugusius imigracijos srautus.
D.Metcalf‘o nuomone, komiteto rekomendacijos yra griežtesnės už vasarą įvestą laikiną vizų išdavimo apribojimą, kol įsigalios numatyta naujoji imigracijos valdymo sistema nuo 2011 metų balandžio mėnesio.
 
Primename, jog Britanijos prenjeras David‘as Cameron‘as yra numatęs iki 2015 metų sumažinti bendrą imigrantų skaičių nuo 196 tūkst. (2009 m.) iki kelių dešimčių tūstančių asmenų.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai