Tiesa.com   |   2014-06-05

Imigrantai trukdo britams lankyti bažnyčią

  
Imigrantai trukdo britams lankyti bažnyčią Į bažnyčias susirenkant vis daugiau imigrantų, britai atsisako lankytis mišiose.

Masinė krikščionių imigracija iš Rytų Europos šalių, tokių kaip Lenkija ir Rumunija, įvardijama kaip viena iš priežasčių, dėl kurių britai atsisako lankytis bažnyčiose.

 Krikščionybės tyrinėtojas ir statistikos ekspertas, daktaras Peteris Brierley‘us, paskelbė paskutinio savo tyrimo, skirto nustatyti krikščionių lankymosi bažnyčiose priežastis, rezultatus. Be imigrantų įtakos, britai vengia Dievo namų dėl juodaodžių šventikų bei „naujo požiūrio bažnyčių“.
Juodaodžiai ir iš Rytų Europos atvykę krikščionys įkūria vis daugiau savo bažnyčių, kuriose anksčiau lankęsi britai atsisako į jas įkelti koją. Ilgą laiką britų lankytos ir jiems priklausiusios šventovės vis dažniau gavus leidimą, paverčiamos kitų tautybių bažnyčiomis. Į jas dažnai atvyksta imigrantas kunigas bei dirba imigrantai bažnyčios tarnautojai. Besiplečiantis „naujo požiūrio“ judėjimas taip pat pritraukia nemažai krikščionių, mat šių tikinčiųjų mišios vyksta baruose, kavinėse, kitose tam nepritaikytose patalpose ar bažnyčiose be sienų.
 
„Atvykstant naujiems imigrantams tapo nesunku pastebėti jų antplūdį britų bažnyčiose. Taip pat ėmė kurtis naujos šventovės. 2013-ųjų statistinius duomenis palyginus su 2011-ųjų duomenimis paaiškėjo, kad kur kas mažiau britų lankosi įprastose bažnyčiose arba išvis nustojo į jas ėję“, - kalbėjo P. Brierley‘is.
 
Nors lankytojų bažnyčiose ženkliai nesumažėjo, vis didesnę jų dalį sudaro užsieniečiai. Iš katalikiškų šalių atvykę imigrantai, nepaisant to, jie yra krikščionys, liuteronai ar ortodoksai, lankosi arčiausiai jų namų įkurtuose katalikų Dievo namuose jei neturi galimybės nuvykti į sau įprastą bažnyčią.
 
  

Žymos: imigracija, Religija

Komentarai

Naujausi straipsniai